KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Talas, Kurtgözü mevkiinde 35 m² daire icradan satılıktır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943485
Şehir : Kayseri / Talas
: 35
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

BÜYÜK KAYSERİ 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/125 Tal.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/125 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Talas İlçesi, Talas Mah, Kurtgözü Mevkii, 991 ada, 1 parselde kayıtlı, 535,50 m2 yüzölçümlü, arsa vasfındaki ana taşınmazın 1/200 arsa paylı 8. kat 88 nolu mesken bağımsız bölümüdür. Hacizli bağımsız bölüm bodrum kat, zemin kat ve 14 normal kattan oluşan, betonarme sistemi ileinşa edilmiş, bina giriş kapısı alüminyum doğramadan imal edilmiş, alüminyum doğramadan rüzgarlık kapısı bulunan, bina giriş ve merdiven sahanlıkları zemin mermer, merdiven sahanlıkları duvarları alçı sıva üzeri boya ile kaplı, çift asansörlü bir binanın; 8. katındaki 88 nolu mesken dairesidir. 35,00 m2 net alanlı olan daire 2 oda, salon ve duş-wc'den oluşmaktadır. Ayrıca salonda mutfak nişi bulunmaktadır. Bağımsız bölümün zeminleri daire içerisi antre ve odalarda laminant parke, diğer bölümlerde seramik kaplamalıdır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencere doğramaları pvc doğramadan imal edilmiştir. Daire giriş kapısı dekoratif kaplamalı sac kapılardandır. Daire duvarları sıva üzerine plastik boyalıdır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır. Daire oda tavanları sıva üzeri tavan boyası ile boyanmıştır. Mutfak nişi bölümünde mutfak dolabı ve tezgah yapılıdır. Taşınmaz merkezi sistem ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetleriden yararlanmaktadır.
Adresi : Talas Mevlana Mah. Şht. Fuat Vurgan Sok. No:17/88Talas / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı sınırları içerisinde 15 katlı konut alanı olarak ayrılmış imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/125 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR