KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Talas/Kiçikapı'da 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997542
Şehir : Kayseri / Talas
: 180
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8372 Esas
Muhammen Bedeli
:
295,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ

2018/8372 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli Talas İlçesi Kiçikapı Mahallesi 1132 ada 1 parsel nolu 17 katlı betonarme apartman ve arsası niteliğinde ana taşınmazda mesken niteliğinde 2.kat 7 nolu bağımsız bölümün tam hisssesi satışa konudur.
ANA YAPININ İNCELENMESİ: Bodrum kat+zemin kat+14 normal kattan oluşan, her katta 4 daire, çift asansör bulunan, Avanos Caddesine cepheli, betonarme olarak inşa edilmiş yaklaşık 6 yıllık, doğalgazlı kalorifer ile ısıtılan binadır. Giriş zemini seramik kaplı, dış cephesi yalıtım amaçlı mantolama yapılı, sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı otomatik açılır alüminyum doğramadır. Kayseri şehir merkezine 5,86km, Talas Bulvarına 856mt, Erciyes Üniversitesine 2km kuş uçuşu mesafededir. Taşınmaz belediye, kamu ve özel sektör alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: Dava konusu dairenin brüt alanı yaklaşık 180 m2'dir. Daire 3+1; antre, mutfak salon, günlük oda, ebeveyn yatak odası ve duş, çocuk odası, 1 banyo, 1 wc, 2 balkonlu olarak projelendirilmiştir. Daire cephesi güney-doğu dur. Daireye giriş dekoratif çelik kapılı olmakla beraber, iç kapıları amerikan panel ahşap doğrama, pencere ve balkon kapıları çift cam üniteli pvc doğrama;daire içerisi oda ve salon zeminleri laminant parke kaplamalı, diğer zeminler seramik kaplıdır. Daire duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, kısmen duvar kağıdı kaplı,ıslak hacimlerdeki duvarlar pvc asma tavana kadar duvar seramiği kaplıdır.Mutfak tezgahı dökme mermer, tezgah altı ve üstü mutfak dolaplı, tezgah arası seramik mevcuttur. Taşınmaz kaydında Kayseri 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin 17/08/2018 tarihli ve 10812 yevmiye nolu şerhi vardır.
Yüzölçümü : ana taşınmaz 850 m2'dir.
Arsa Payı : 1/60
Kıymeti : 295.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kayseri 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin 17/08/2018 tarihli ve 10812 yevmiye nolu şerhi vardır. Diğer şerler kaydındaki gibidir, dosyamızdan görülebilir.
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Bu ilan tebligat yapılmayan/yapılamayan ilgililere tebliğ niteliğindedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8372 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR