ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süvari mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907873
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : SÜVARİ MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 83
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2044 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/2044 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45192 Ada, 6 Parsel, SÜVARİ Mahalle/Köy, 1. Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hisessi satışa çıkartılmış olup adresi Ankara ili, Etimesgut ilçesi, Süvari mahallesi 1712. sk. Pembe Köşk Apartmanı No:2/8 'dir.Taşınmazın yer aldığı bina, Süvari Mahallesinde, Ahi Mesut Bulvarı'nın 150 m. kuzeyinde, Etimesgut Kent Konseyinin 500 m. doğusunda yer almaktadır. Bina köşe başı konumlu olup, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; bodrum kat, zemin kat, 3 normal kattan oluşmaktadır. Bina girişi yüksek zeminli olup, girişe merdiven basamakları ile çıkılmaktadır. Binada, zemin kat ön cephede bir dükkan, katlarda 4er adet mesken, olmak üzere binada 18 adet mesken bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolama hazır dış cephe boyalıdır. Binanın; giriş kapısı demir doğramadır. Bina içi zeminler mermer kaplı olup, yan duvarlar 1.20 m. mermer üstü boyalıdır, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşelidir. Bölge elektirik, su, telefon, kanlizasyon, doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Daire, 3 oda, salon, antre-hol-koridor, mutfak, banyo, wc ve 2 balko hacimlerden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminler seramik kaplı duvarlar boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları boyalıdır. Mutfak zamin ve duvar seramik kaplı olup, mermer tezgah, alt üst laminat mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup, merme tezgah, alt üst laminat mutfak dolabı mevcuttur. banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup, Hilton lavabo, duşakabin ve klozet mevcuttur. Wc zemini ve duvarlar seramik kaplı olup, lavabo ve hela taşı mevcuttur. Daire mutfak ve oda çıkışlı 2 adet açık balkon bulunmaktadır. Mesken iç kapılar panel kapı olup, pencereleri ısıcamlı ahşap doğramadır. Dairede dogalgaz yakıtlı kombili ısınma mevcuttur. Mesen bina girişine göre sol ön yol cephelidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. maddesinde 'bağımsız Bölüm net alanı' başlıklı 41. fıkrasındaki esaslarına göre bağımsızlığın net alanı 83 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 5m² alanlı 2 adet balkon kullanımı vardır.
Yüzölçümü : 830,00 m2
Arsa Payı : 82/160
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2044 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR