SUSURLUK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Susurluk/Sultaniye'de 2+1 daire mahkemeden satılıktır

SUSURLUK SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995857
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Semt-Mahalle : SULTANİYE MAH. / SUSURLUK
Oda Sayısı : 2+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

5 EYLÜL 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 satış
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Susurluk Adliyesi Satış Salonu - Zemin Kat - Susurluk/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUSURLUK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Susurluk İlçesi, Sultaniye mahallesi, 169 Ada, 60 Parsel, noda kayıtlı satışa konu taşınmaz zemin kat üzeri 4 katlı çift daireli betonarme yapının en üst katı olduğu, 1986 yılındığı inşaasına başlandığı, 96m2 büyüklüğünde 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve holden oluştuğu, meskenin tabanları mozaik beton üzeri marley kaplama, tavanları beton, sıvalı boyalı,elektrik ve suyu mevcut, kapıları ahşap, pencereleri PVC ısı cam takılı,mutfak, banyo wc ve hol duvarlarının yarısı fayans kaplama, tabanları seramik kaplama,ısınma sistemi doğalgazlı,tuvalet, banyo ve mutfağın eski olduğu,meskenin tavan ve duvarlarından su sızmalarından dolayı bozulma ve sararmaların oluştuğu, binada asansör bulunmadığı, binanın dış cephe kaplamasının yapılı olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Sultaniye Mahallesi Zaferi Milli Caddesi Özlem Evler
Arsa Payı : 210/6157
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ SATIŞ SALONU- ZEMİN KAT
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR