SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Susurluk/Sultaniye Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892952
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Semt-Mahalle : SULTANİYE MAH. / SUSURLUK
Oda Sayısı : 2+1
: 92
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

5 EYLÜL 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/374 talimat
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Susurluk Adliyesi Mezat Salonu - Susurluk/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUSURLUK İCRA DAİRESİ
2017/374 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : SATIŞA KONU TAŞINMAZ BALIKESİR İLİ SUSURLUK İLÇESİ SULTANİYE MAHALLESİ MİLLİ KUVVETLER CADDESİ İLE GAZİ İBRAHİM SOKAK KESİŞİMİNDE TAPUNUN 175 ADA 74 PARSEL NOLU BODRUMUNDA KÖMÜRLÜKLERİ OLAN BİR ZEMİN BEŞ NORMAL KATLI OTUZ DAİRELİ APARTMANDA DA 3. KAT 17 NOLU B.B. MESKENDİR. TAŞINMAZ BELEDİYE HİZMETLERİNDEN TÜMÜNDEN FAYDALANMAKTA OLUP ALTYAPISI MEVCUTTUR.BİNANIN DIŞ CEPHESİ SIVALI VE BOYALIDIR.BİNA ASANSÖRLÜ OLUP.BİNANIN YIPRANMA ORANI (21-30 YAŞ ARASI) %25'DİR. SATIŞI KONU DAİRE 17 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM İKİ ODA,SALON,MUTFAK,HOL ,BANYO,TUVALET VE BALKONDAN OLUŞMAKTADIR 92 M2 ALANA SAHİPTİR..3. SINIF (B) GRUBU YAPILAR İÇERİSİNDE DEĞERLENDİRİLMİŞTİR. SIVASI VE BOYASI YAPILMIŞTIR.GİRİŞ VE BALKON KAPILARI,PENCERELERİ,ELEKTRİK ,SU VE DOĞALGAZ TESİSATI,KOMBİ İLE İKİ ODA,MUTFAK,HOL VE BALKONUN DÖŞEME KAPLAMASI MEVCUTTUR.ISITMA SİSTEMİ KALORİFERLİDİR. BODRUM KATINDA 2,60 M2 ALANI OLAN 17 NOLU KÖMÜRLÜĞÜ BULUNMAKTADIR.İÇ KAPI VE KAPI KASALARI ,ELEKTRİK DÜĞMELERİ, BANYO VE TUVALETİN DÖŞEME VE DUVARLARINDAKİ SERAMİK KAPLAMALARI İLE MUTFAK DUVARINDAKİ FAYANS KAPLAMASI ,MUTFAK TEZGAHI VE MUTFAK DOLAPLARI YOKTUR.
Adresi : Balıkesir İl, Susurluk İlçe, 175 Ada, 74 Parsel, SULTANİYE Mahalle/Köy, 17 Nolu Bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 92 m2 Arsa Payı : Dosyasındadır İmar Durumu :imarlı
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5, TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için,fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu husususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)
7-Tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilanın İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ mahiyetinde sayılamasına,
8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/374 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR