SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Susurluk/Kayıkçı Mahallesi'nde avlulu kargir ev icradan satılıktır

SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908069
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Semt-Mahalle : KAYIKÇI MAH. / KAYIKÇI
Oda Sayısı : 4+1
: 87
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

KARDEŞ 12.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/628 talimat
Muhammen Bedeli
:
93,953 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
06.03.2019 09:45
Satış Yeri
:
SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUSURLUK İCRA DAİRESİ
2017/628 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : SATIŞA KONU TAŞINMAZ BALIKESİR İLİ SUSURLUK İLÇESİ KAYIKÇI MAHALLİSİ 6.SOKAR NO:20 355 ADA 7 NOLU PARSEL ADRESİNDE OLUP.DOĞU YÖNDEN 6. SOKAĞA CEPHELİ KONUMDA BATI YÖNDEN 10 VE 11 KUZEY YÖNDEN 6 GÜNEY YÖNDEN 8 NUMARALI PARSELLERİ BİTİŞİKTİR.TAŞINMAZIN BULUNDUĞU BÖLGEDE TÜM ALT VE ÜST YAPI HİZMETLERİNİN TAM OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR.TAŞINMAZ SUSURLUK İLÇESİNİN HER YERİNE ULAŞIM KOLAYDIR.TAŞINMAZIN ÜZERİNDEKİ BİNA 7 NUMARALI PARSEL ÜZERİNE KARGİR NİTELİĞİNDE ,1 KATLI OLARAK YAKLAŞIK 40 YIL ÖNCE YAPILDIĞI BELİRLENMİŞTİR. BİNANIN GİRİŞ TARAFINDA ,TÜM ÖN CEPHEYİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE ÜSTÜ ETERMİT MALZEME İLE İLE KAPLI BALKON(VERANDA)MEVCUTTUR.GİRİŞ KAPISI DEMİR DOĞRAMADIR. DIŞ CEPHESİ SİLİKONLU DIŞ CEPHE BOYASI İLE BOYALIDIR.ÇATISI TERAS ÇATIDIR.ISITMA SİSTEMİ SOBALIDIR. ASONSÖR YOKTUR.BİNAYA AİT BAHÇENİN 6.SOKAĞA OLAN CEPHESİNDE 2 METRE YÜKSEKLİĞİNDE,GÜNEY TARAFINDA YER ALAN 8 PARSEL İLE ARASINDA 1 METRE YÜKSEKLİĞİNDE DUVAR VARDIR.BAHÇE İÇİNDE YAKLAŞIK 10,00 M2 ALANA SAHİP 2 METRE YÜKSEKLİĞİNDE ODUNLUK VARDIR.SATIŞA KONU MESKEN YAKLAŞIK 87,00 M2 OTURMA ALANINA SAHİP OLUP,KAPILARI HOL'E AÇILAN 4 ODA,MUTFAK,BANYO,TUVALET VE ANTRE'DEN OLUŞMAKTADIR.HOL VE ODA ZEMİNLERİ MARLEY KAPLIDIR.ISLAK ZEMİNLER SERAMİK KAPLIDIR.İÇ KAPILARI AHŞAP DOĞRAMA,PENCERELERİ PVC DOĞRAMA OLUP ÇİFT CAMLIDIR.İÇ ÇEPHESİ SIVALI VE BOYALIDIR.ELEKTRİK VE SU TESİSATI MEVCUTTUR.MUTFAK TEZGAHI SERAMİK KAPLI OLUP.MUTFAK DOLAPLARI BULUNMAMAKTADIR.İMAR DURUMU SUSURLUK BELEDİYE BAŞKANLIĞI - İMARVE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜNÜN 22/03/2018 TARİH VE E.1522 ZSAYILI YAZISINDA: KAYIKÇI MAHALLE 355 ADA 7 PARSEL 50K 3 NOLU İMAR PLANINDA KONUT ALANINDA KALDIĞI,BİTİŞİK NİZAM 3 KAT'A TABİ OLDUĞU BİLDİRİLMİŞTİR.SATIŞA KONU ARSA HİSSELİ OLUP SATIŞA KONU BORÇLUNUN HİSSESİ 343/381 İSABET EDEN ARSA DEĞERİ 57,746,00 TL OLUP ,TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ BİNANIN TAMAMI BORÇLU ADINA OLUP BİNANIN DEĞERİ 36.207.00 TL'DİR TOPLAMDEĞERİ 93.953,00 TL'DİR.
Adresi : BALIKESİR İLİ SUSURLUK İLÇESİ KAYIKÇI MAHALLİSİ 6.SOKAR NO:20 355 ADA 7NOLU PARSEL
Yüzölçümü : 256,57 m2

Arsa Payı : 343/381

İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 93.953,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/02/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 06/03/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5, TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için,fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu husususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)
7-Tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilanın İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ mahiyetinde sayılamasına,

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/628 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR