SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Susurluk/Dereköy'de 2 katlı bahçeli kargir ev ve samanlık icradan satılıktır (hisseli satış)

SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00989202
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Semt-Mahalle : DEREKÖY MAH. / KAYIKÇI
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

5 EYLÜL 03.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/466 talimat
Muhammen Bedeli
:
100,869 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:35
Satış Yeri
:
Susurluk Adliyesi Mezat Salonu - Susurluk/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUSURLUK İCRA DAİRESİ
2018/466 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sadece 3/8 hissenin satışıdır. Keşif günü itibari ile taşınmaz, bahçeli kargir ev olarak gözükmesine rağmen üzerinde çeşitli büyüklük ve özelliklerde biri 2 katlı kargir ev ve biri tek katlı samanlık olmak üzere toplam 2 adet yapı bulunmaktadır. Kargir Ev: İki katlı, oda-mutfak-banyo-tuvalet ve holden oluşmakta olup bir katı yaklaşık 150 m² büyüklüğünde, elektrik ve suyu mevcut ıslak hacimli yüzeyler fayans ve oda tabanları beton, duvar ve tavanlarının iç kısımları sıvalı-boyalı-badanalı, kapıları ahşap ve pencereleri ahşap -pvc camları takılı pencerelerinin dış kısmında hırsızlığa karşı demir korkuluk yapılmış, yapının iç ve dış kısımları sıvalı-boyalı, ısınma sistemi sobalı, çatısı ahşap üzeri marsilya kiremit kaplama olup bina 3-a yapı sınıfındadır. Evin bedeli: 143.484,00 TL dir. Samanlık: Tek katlı betonarme temelli tek bölümlü kapıları ve pencereleri yok ön kısmı açık, tavanı yok, tabanları beton, duvarları yığma tuğla, duvarlarının iç ve dış kısımları sıvasız-boyasız, keşif tarihinde samanlık olarak kullanılmakta, çatısı ahşap üzeri eternit oluklu levha kaplama olup yaklaşık olarak 80 m² büyüklüğünde tarımsal amaçlı yapıdır. Samanlığın bedeli:23.100,80 TL dir. Yapıların bulunduğu yerin Arsa fiyatı ise 102.400,00 TL dir. Toplam yapı ve arsa bedelleri 268.984,80 TL dir. Ancak satışa konu olan 3/8 hisse olduğu için 3/8 hisseye isabet eden muammen bedel 100.869,30 TL (Satışa esas bedeldir)
Adresi : Balıkesir İl, Susurluk İlçe, 0 Ada, 1900 Parsel, DEREKÖY Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii
Yüzölçümü : 2.048 m2
Arsa Payı : Dosyasındadır
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 100.869,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Susurluk Adliyesi Mezat Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5, TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için,fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu husususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)
7-Tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilanın İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ mahiyetinde sayılamasına, 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/466 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR