SURUÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Suruç Yenişehir Mahallesi'nde 110 m² daire icradan satılıktır

SURUÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944592
Şehir : Şanlıurfa / Suruç
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / SURUÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MEŞALE 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/102 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Dikili Mahallesi Atatürk Blv. No:4 Suruç Belediye Binası Numurataj Servisi Suruç / Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SURUÇ İCRA DAİRESİ

2018/102 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Şanlıurfa İl, Suruç İlçe, 157 Ada, 20 Parsel, REMİL (YENİŞEHİR) Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm olan taşınmaz toplu taşıma güzergahı olan Ziyaret Yolu Caddesi konumlu olması ulaşımda rahatlık sağlamaktadır. Taşınmazın bulunduğu sokağın yol üst çalışmaları tamamlanmamış olup, elektrik, su, atık su,telefon,gibi alt yapı hizmetlerinin yanı sıra, kentsel olanaklardan da yararlandığı anlaşılmıştır. Taşınmaz yeni yapılaşmaların olduğu bir bölgededir.Ana gayrimenkulun zeminleri kat sahanlık ve merdiven basamaklarının döşemeleri yapılmamış olup duvarların sıvası ve boyası da yapılmamıştır.Ana gayrimenkulun asansör yeride yapılmamış olup inşaat seviyeli olduğu tespit edilmiştir. Çevre düzenlemesi tamamlanmamıştır. Binaya ait otopark alanı mevcut değildir. 2. kat 6 BB Nolu daire vasıflı taşınmaz, ana gayrimenkulun 2. katında olup projesinde incelemelere istinaden bina girişi arka cephesinde yer almaktadır. Taşınmazın net alanı 110,00m² büyüklüğündedir. Mesken onaylı mimari projede yapılan incelemede 2 Adet oda, Salon, Mutfak, Kiler, Banyo,Hol, Lvb-wc ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Adresi : Şanlıurfa İli, Suruç İlçesi, Remil (Yenişehir) Mahallesi, Ziyaret Yolu Caddesi, Canbeyli Proje Mühendislik Apt, A Blok Kat:2, No:6,
Yüzölçümü : 827,62 m2 Arsa Payı : 4/230
İmar Durumu : Var Kıymeti : 115.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan : AT 2. Derece Askeri Yasak Bölge içerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Dikili Mahallesi Atatürk Blv. No:4 Suruç Belediye Binası Numurataj Servisi Suruç / Şanlıurfa

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV ( KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR. FARKI ÖDEMEYE MECBURDUR.),1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019 ****İşbu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı, tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR