NAZİLLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sultanhisar/Atça'da 2+1 avlulu kerpiç ev icradan satılıktır

NAZİLLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983422
Şehir : Aydın / Sultanhisar
Semt-Mahalle : ATÇA MAH. / SULTANHİSAR
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/705 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,257 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 11:45
Satış Yeri
:
Zafer mah. sağlık cad. çok katlı belediye otoparkı içi, belediye dükkanları içi zemin kat no: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

1.İCRA DAİRESİ

2016/705 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Sultanhisar İlçe, 969 Ada, 21 Parsel, ATÇA Mahalle/Köy, Taşınmaz Avlulu Kerpiç ev niteliğinde olup198,19 m2 alana sahiptir. içerisinde 70 m2 alana saahip tek katlı yğama bir yapı vardır. taş yığma dauvarlı, üzeri ahşap oturma çatı üzeri kiremit örtülüdür. pencereler demir doğrama,15 m2 terası mevcuttur. üzeri trapez saç ile örtülüdür. İçerisinde 1 salon 2 oda1 mutfak, WC bulunmaktadır. halihazırda oturulmaktadır ancak tadilat gereklidir.3 A yapı grubu olan 25 yıllı binadır. belediye imar sınırları içerisinde olup, etrafı yapılaşmıştır.

Kıymeti : 100.257,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tarım Kredi Kooperatifinin ipoteği var

1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 11:45 - 11:50 arası

Satış Yeri : Zafer mah. sağlık cad. çok katlı belediye otoparkı içi, belediye dükkanları içi zemin kat no: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada Tarım Kredi Koop. İpoteği mevcut olduğu, ipotek bedeli 200.000 TL nin altında satışa muvafakatı olmadığından,rüçhanlı alacaklılar toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/705 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR