GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sultangazi'de 2+1 74 m² daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038015
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : 75. YIL MAH. / ZÜBEYDEHANIM
Oda Sayısı : 2+1
: 74
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 12.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2364 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
215,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/2364 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultangazi İlçe, 698 Ada, 15 Parsel, ZÜBEYDE HANIM Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm İstanbul İli, Zübeyde Hanım Mah., 698 ada, 15 Parsel Parsel sayılı 238,00 m2 alanlı arsa vasıflı taşınmaz idari adres olarak 75.Yıl Mahallesi, 1338/1.Sokak, No:12 Daire:6 Sultangazi/İstanbul adresinde bulunan taşınmazın Sultangazi Belediyesinden elde edilen projesindeve yerinde 2 bodrum kat + zemin kat + 3 normal kat + çatı katından ibaret toplam 10 bağımsız bölüm nolu daire bulunan binanın, zemin kattan girişli olarak projelendirilen merdivenlerle giriş kapısına ulaşılan, giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplanmış, merdiven kovasının yarıya kadar seramik diğer kısımları boya kaplamalı olup bina giriş kapısı ve korkuluklar demir malzemeden imal edilmiştir. Mimari projeye göre ve yerinde her katta 2 daire olarak yapılmış taşınmazda asansör bulunmamaktadır. Bölgede 5-6 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.
Kıymet takdirine konu taşınmaz 1.kat 6 nolu bağımsız bölümlü daire olup merdiven çıkışında solda kalan dairedir. Dairede 2 oda, 1 salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 balkon bulunmaktadır. Projesinde ön cephede bulunan odanın yerinde mutfak ve balkon yapıldığı, balkonun da mutfağa dahil edildiği, projesinde salonda bulunan balkonun yerinde yapılmadığı, arka cephede mutfağın yapılması gereken yerde oda yapıldığı, arka cephede boydan boya bulunan balkonun yarısının odaya dahil edildiği, diğer kısmının ise oda dan girişli balkon olarak kullanıldığı ve bu balkonun pvc pencere ile kapalı hale getirildiği ve demir korkuluklarının olduğu görülmüştür.Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, banyo ile wc?nin kapısı ile pencereleri PVC mamulden olup zeminler; salon ve odalarda laminant, mutfak, balkon, antre, banyo ve tuvalet seramik kaplamadır. Mutfak, banyo ve wc nin duvarları boydan boya seramik kaplıdır. Isınma sitemi doğalgaz kombili sistemdir. Taşınmazın net kullanım alanı 74,80 m2 'dir.
Konum olaraktaşınmaz Gazi Caddesine 65 m, Fevzi Çakmak Caddesine 175 m, İsmetpaşa Caddesine 300 m, TEM otoyolu bağlantısına 1600 m, Sultangazi Belediye Binası ve Kaymakamlık Binasına 2500 m takribi yatay uzaklıktadır.
Adresi : 75.Yıl Mah.1338/1 Sk.No:12, D:6 Sultangazi / İSTANBUL
Yüzölçümü : 238 m2
Arsa Payı : 2/24
İmar Durumu : Bitişik Nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır. .Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 215.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Satışa konu hisse : Tam
Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2364 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR