GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sultangazi/Zübeyde Hanım Mahallesi'nde 85 m2 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963859
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : ZÜBEYDE HANIM MAH. / ZÜBEYDEHANIM
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/149 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA DAİRESİ

2018/149 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ ;
Satışa konu taşınmaz İstanbul İli Sultangazi ilçesi Zübeyde Hanım mahallesi 833 ada 13 parselde kayıtlı 400,00 m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli 2. Kat 13 nolu bağımsız bölüm
Taşınmaz; İstanbul, Sultangazi İlçesi, Zübeyde Hanım Mahallesi, 1265.Sokakta, tapunun 833 ada, 13 parsel numarasında kayıtlı ve 1265.Sokaktan 35 dış kapı numarası alan 400,00m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli kargir Şener Ergin Apartmanında 2.kat 13 nolu meskenin tamamı niteliğindedir.
2 bodrum kat+ zemin kat+ 3 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, 2.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, normal katlarında üçer daireli, elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatları mevcut ana binanın 2.normal katında yer alan daire, antre, salon, iki oda, mutfak, banyo, WC ve balkon mahallerinden ibaret, dış ölçüleri itibariyle 85 m2 alana sahip, aynı binada yer alan emsal dairelerde ıslak hacim zeminleri seramik, diğer kısımlarda laminat parke döşemeli, duvarları sıvalı ve boyalı, banyo, WC duvarları fayans kaplı, mutfaklarda sabit tezgah ile ahşap mutfak dolapları, banyolarında sıhhi tesisat armatürleri ikmal edilmiş durumda, daire pencereleri PVC ve ısıcamlı, çelik giriş kapılı, doğalgaz tesisatlıdır.
Satışa konu taşınmaz, bulunduğu mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, belediye ve sosyal imkanlarından istifade edecek konumda, ulaşım imkanları elverişlidir.
Adresi : Zübeyde hanım mahallesi 1265. Sok 35. No Sultangazi/İstanbul
İmar Durumu : Sultangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan 27.07.2016 tarih, 876 sayılı imar durum belgesine göre; Sultangazi İlçesi, Zübeyde Hanım Mahallesi, 833 ada, 13 parsel sayılı taşınmaz; 30.12.2011 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Sultangazi Uygulama İmar Planında ikiz nizam 4 katlı konut alanında kalmaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 31/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/149 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR