GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sultangazi İsmetpaşa'da 73 m² 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065916
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : İSMETPAŞA MAH. / SULTANGAZİ
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1890 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 11:45
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/1890 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz.İstanbul İli, Sultangazi İlçesi, Atışalanı Mah. 4539 ada 5 parselde kayıtlı tapu kaydında 1.849,98 m2 arsa üzerinde yer alan 7 bloklu sitede 16/1700 arsa paylı G blok zemin kat 5 nolu mesken vasıflı taşınmaz olup, İsmetpaşa Mah. 98. sok no: 13-15 G blok 5 nolu daire sultangazi istanbul adresinde bulunur. Taşınmazın bulunduğu site 7 bloklu 81 daireli otoparklı sitedir. G blok: 2. bodrum kat ( otopark ve ortak alan) + 1. bodrum kat ( çift daire ve bina girişi) + zimne kat ( üç daireli)+ 3 normal kat ( üç daireli) + çatı arası piyesi katı olmak üzere 7 katlı ve 14 daireden müteşekkilB.A.K tarzda bitişik nizamda inşa edilmiş olan bina girişi merdivenler ve sahanlıklar granit mermer kaplama, merdivenler alüminyum korkuluklu, dış kapısının otomatik çelik kapılı, duvarların saten alçı ve boyalı, dış cephesi kompozit kaplamalı, yaklaşık 3 yıllık bina asansörlü elektrik sıhhı tesisat ve doğalgazlıdır. Taşınmaz konum olarak ilk, ortaokul ve parka yakınlığı, mahmutbey caddesine ve Habipler yoluna 110 m, eski edirne asfaltı ve cebeci metro durağına 630 m, yakın mesafede semt ve mevki belediye ve altyapı hizmetlerinde istifade edecek konumdadır. ulaşım imkanları elverişlidir. satışa konu 5 nolu bağımsız bölüm girişte antre, salon + balkon, iki odalı, mutfak ebeveyn banyosu, banyo ve wc olarak projelendirildiği toplam 73,51 m2 alana sahiptir.oda yer döşemeleri parke kaplama, duvarlar seten alçı ve boyalı, antre, mutfak ve ıslak hacim zeminler seramik kaplamadır. asma tavanlı, mutfak dolapları mdf kaplama, banyo duvarları seramik kaplama, lavabosu, klozeti, küveti, sıhhi tesisat armatürleri mevcut, pencereleri pvc doğrama, iç kapıları amerikan panel kaplama, dış kapı ahşap görünümlü çelik kapılı olup doğalgaz, elektirik su, sıhhı tesisatı kaloriferi mevcuttur.Taşınmazın tapu kaydında Askeri güvenlik bölgesi ve yine AT 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapıdadır şerhleri mevcuttur.Taşınmaz tam hisselidir. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan özetlenmiş olarak ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.

İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Bitişik nizam 4 Kat konut alanında.Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Diğer : Askeri Güvenlik Bölgesi
İntifa Hakkı : AT 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapıdır.Bilgi dosyasında.

1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1890 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR