GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sultangazi Cebeci'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054343
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Oda Sayısı : 2+1
: 62
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 21.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2593 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
Küçükköy, Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/2593 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultangazi İlçe, 2244 Ada, 2 Parsel, CEBECİ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satış kanusu taşınmaz, İstanbul ili, Sultangazi İlçesi, Cebeci Mahallesi, 2244 Ada, 2 parselde kayıtlı, 140,00 m² arsa üzerinde yer alan 12/100 arsa paylı bodrum kat 1 nolu, daire vasıflı (idari Adresi) Sultangazi İlçesi, Cebeci Mah. 2530 Sokak No: 13 Bodrum kat D. 1 Sultangazi / İstanbul adresine bulunan taşınmazdır.

Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bina yaklaşık 7 yıllık olup, bodrum kat + zemin kat + 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır.Bina girişi zemin kattan projelendirilmiştir. Giriş holü zemini, merdiven basamakları mermer,kat sahanlıkları mermer kaplanmış, merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, korkuluklar paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş,bina giriş kapısı camlı çelik kapı, binanın dış cephesi kampozit kaplamadır. Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 4-5 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. B.A.K. tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiş olan, yaklaşık 4 yıllık ömre sahip binanın, elektrik sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcuttur.
Taşınmazınmimari projesinde ve yerinde yapılan incelemede;bodrum katta bulunan (1) nolu dairenin; antre + mutfak + salon+ 2 oda+banyo+-tuvalet olup toplam 62,60 m² net alana sahip olduğu görülmüştür.
Taşınmazda salon, oda ve hol de yer döşemeleri parke kaplama, mutfak ve ıslak hacim zemin döşemeleri seramik kaplama, mutfak dolapları ahşap, banyo duvarları seramik kaplama, lavabosu, klozeti, küveti, sıhhi tesisat armatürleri mevcut,pencereleri pvc doğrama, iç kapıları Amerikan panel kaplama, dış kapı ahşap görünümlü çelik kapılı olup, dairede doğalgaz ısıtmalı,elektrik, su, sıhhi tesisatı kalorifer tesisatı mevcut olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın duvarlarında kısmen sıva dökülmeleri olmuş olup duvarların altları kısmen nemden kabarmış vaziyettedir.
Konum olaraktaşınmaz S Caddesine 15 m, Selçuklu Bulvarına 170 m,1.Cebeci Caddesine 460 m,Atatürk Bulvarına 750 m, Eski Edirne Asfaltı CaddesiCebeci Tramvay durağına 600 m,Sultangazi Belediye Binasına 850 m ve Kaymakamlık Binasına 1000 m takribi yatay uzaklıktadır.
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 12/100 :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Planında İkiz Nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır. ?denilmektedir. .Ayrıntılı bilgidosyasında.

Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : Küçükköy, Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2593 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR