GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sultangazi 50. Yıl Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128557
Şehir : İstanbul / Sultangazi
Semt-Mahalle : 50. YIL MAH. / SULTANÇİFTLİĞİ
Oda Sayısı : 1+1
: 57
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13997 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
01.07.2020 10:30
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/13997 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri :Satışa konu taşınmaz. İstanbul ili, Sultangazi ilçesi, 50.Yıl Mah., 3822 Ada, 16 parselde kayıtlı, 183,00m2 büyüklüğündeki arsa üzerinde bulunan binada konumlu, 5/100 arsa paylı, daire nitelikli, (İdari adresi) Esentepe Mah., 2417.sok., No: 53, 3. kat İç kapı No: 2 Sultangazi / İstanbul adresinde bulunan taşınmazdır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu, Arsa nitelikli bina 8 yıllıktır.Taşınmazın bünyesinde bulunduğu bina; 2 bodrum kat +zemin kat + 3 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Bina girişi Güneybatı cepheden ve zemin kattan projelendirilmiştir. Giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplanmış, merdiven kovası duvarı alçı astar üzeri saten plastik kaplamalı, bina giriş kapısı demir malzemeden imal edilmiş, korkuluklar paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş, dış cephesi sıva ile dış cephe boyası ile kaplanmıştır. Taşınmazın yerinde yapılan incelemede değerlemesini yaptığımız 1.Bodrum katta bulunan daire Mimari projesine göre ve yerinde yapılan incelemede 2.bodrum katta 2 adet daire, 1.bodrum katta 2 adet daire, zemin katta 2 adet daire ve Bina Girişi, diğer her katta 2?şer adet daire olup, 3.kattaki daireler ç.a.p. dir. Binada toplam 12 adet daire ve yerinde yapılan incelemede de 12 adet daire bulunmuştur. Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 3-4 katlı konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. -Değerleme konusu taşınmaz, 1.bodrum katta bulunan 2 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmazın 23.11.2011 tarihli Tapu Müdürlüğünde onaylı projesine göre 1 adet salon+mutfak nişi+yatak nişi, 1 adet oda, antre, banyo+wc olarak projelendirilmiş iken yerinde yapılan incelmede 1 adet salon, 1 adet oda, mutfak, banyo, wc ve antre olarak iç dizaynında değişiklik yapılmış şekilde bulunmuştur. Taşınmaz içerisindeki bazı bölmeler iptal edilmiş bazı bölmeler eklenerek mutfak nişi olarak geçen alan wc ve banyo olarak, banyo+wc olarak geçen alan mutfak yapılmış ve salon kısım ayrı oda şeklini almıştır. Taşınmazın içerisinde yapılan bu değişiklikler düzeltilebilir niteliktedir. Taşınmaz (Salon 15,71m², mutfak nişi 4,65m², oda 10,55m²,banyo+wc 6,74m2, antre 15,10m toplam ~57,99m² net, ~66,69m2 brüt alanlıdır. Taşınmazın antrenin ve mutfağın yerlerinin seramik, salon ve odaların parke olduğu, ıslak zeminlerin seramik döşeme olduğu görülmüştür. Duvarları saten plastik boyalı, tavan birleşim yerlerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Mutfak dolapları ahşap, tezgahı mermerittir. Taşınmazın bina girişi mermer, merdiven kovası mermer kaplama, korkulukları aliminyum doğramadır. Taşınmazın giriş ve kat duvarları saten plastik boyalıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, pencereleri PVC mamuldendir. Isınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiştir.
Satışa Konu Borçlu hissesi: tam
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 01/07/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir.Alacaklının banka olması ve satışı yapılan taşınmazın borçlu veya kefile ait olması halinde bankadan KDV de muaf tutulacaktır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13997 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR