İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sultanbeyli'de 82 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198992
Şehir : İstanbul / Sultanbeyli
: 82
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 26.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/98 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.09.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
19.10.2020 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU
1. İCRA DAİRESİ

2020/98 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sultanbeyli İlçe, Mimar Sinan mah. Dumbaltı mevkii, 5468 Ada 2 parsel, 2.kat, 6 nolu bağımsız bölüm.
Konumu : Taşınmaz bölgenin ana arterlerinden olan Hikmetyar Caddesi’ne 90 m mesafededir. Yakın çevresinde Sultan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Nene Hatun İlköğretim Okulu yer almaktadır.
Çevre ve Yapılaşma Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut sitesi olarak kullanılan ve 1 bodrum + zemin + 6-7 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın yüksek yoğunlukta olduğu bölgede sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı/hastane, okul, market, banka vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölgede, genellikle orta ve alt düzey gelir grubuna sahip insanlar ikamet etmektedir.
Ulaşım İmkânı : Hikmetyar Caddesi’ne olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır.
Ana Gayrimenkul ve Yapının Özellikleri : Kıymet takdirine konu 6 no.lu bağımsız bölüm, 391,78 m² alanlı arsası üzerine, ayrık nizamda betonarme karkas inşaat tarzında, 2 bodrum + zemin + 4 normal kat olacak şekilde inşa edilmiştir.
Bina 1 bodrum + zemin +4 normal olarak inşa edilmiştir. Binanın 2 bodrum kazan dairesi, otopark, 1. bodrum katında toplantı salonu, elektirik odası, hobi alanı, su deposu zemin katta ve normal katların her birinde 2 adet daire olmak üzere binada toplam 10 bağımsız bölüm mevcuttur. Binaya giriş, zemin kattan sağlanmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları plastik boyalıdır. Yangın merdiveni ve asansörü bulunan binanın dış duvarları dış cephe boyalıdır. Binada, ısınma doğal gaz sistemi ile yapılacak şekilde tesisat mevcuttur. Sultanbeyli Belediyesinden edinilen bilgiye göre ana taşınmazın 04.11.2016 tarih 2016/358 no.lu yapı ruhsatı bulunmaktadır.
Taşınmazın Halihazır Durumu : Keşif tarihinde taşınmazın kapısı çalınmış ancak açan olmamıştır. Konu 6 no.lu taşınmaz binaya ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 2 katında, sağ kolda yer almaktadır. Konu taşınmazın projesine göre net 71 m² kullanım alanı iç hacimler, 82 m² brüt kullanım alanlı olduğu hesaplanmıştır. Keşif tarihinde taşınmazın içinin görülememesinden dolayı iç mekan özellikleri bölgede konumlu standart daire özelliklerine benzer kabul edilmiştir. Isınma ; bağımsız bölümde ısınma, doğalgaz yakıtlı kombi sistemi ile sağlandığı öğrenilmiştir.
Adresi : Merkez mah. Itri sok. Ekşioğlu Hüma Konakları, A Blok, No:5/6 Sultanbeyli, İstanbul.
Yüzölçümü : 391,78 m²
Arsa Payı : 15/170
İmar Durumu : Ümraniye Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nden öğrenilen bilgiye göre ; Sultanbeyli İlçesi, Tapu Mahalle: Mimar Sinan Mah. - İdari Mahalle: Merkez Mahallesi, 5468 ada, 2 parsel, 20.11.2013 tasdik tarihli 1/1000 Ölçekli Sultanbeyli İlçesi K-3 Bölgesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre; Ayrık nizam, Taks:0,40 Emsal:1,05, “Konut Alanı’nda” kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 05.01.2017
1. Satış Günü : 22/09/2020 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 19/10/2020 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/98 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR