TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaya'da 50 m2 daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910025
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : KUMBAĞ MAH. / KUMBAĞ
Oda Sayısı : 2+1
: 50
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/172 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ 2. İcra Müdürlüğü Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2018/172 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 1742 Parsel, Kumbağ Mahalle, Köyiçi Mevkii, Bodrum+Zemin Kat, No:1 Nolu Bağımsız Bölüm ,300,00m² yüzölçümlü, 4/20 Arsa Paylı, Bodrum+Zemin Kat,1 No'lu,Dubleks Mesken Nitelikli taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Adres olarak; Kumbağ Mah. Bahtli Sok. 1742 Parsel, Zemin+bodrum katta kalmaktadır. Taşınmaz Kumbağ Mahalle çıkış kısmında deniz tarafında yer almaktadır. Bu bölgede genelde yazlık 3 katlı konutlar yer almaktadır. Denize 150 metre mesafede, Kumbağ-Şarköy (Uçmakdere) asfaltına 50 metre mesafededir. Hemen bitişiğinde orman arazisi bulunmakla belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmakta ve ulaşımı kolaydır. Ana taşınmaz tek blok Bodrum+Zemin +2 Normal kat olmak üzere 4 katlı karkas olarak yapılmıştır. Yapı yeni yeni olup eksik imalat ve onarım bedeli için %5 yıpranma uygulanmıştır. Dairenin alt katında mutfak nişi de bulunan 1 adet salon ve banyo bulunmaktadır. Salon tabanı laminat, banyo tabanı ve duvarları seramik kaplıdır. Kapılar ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Üst katında 2 oda, banyo ve balkon olduğu, odaların tabanı laminat, banyo ve taban ve duvarları seramik kaplıdır. Kapılar ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Hali hazırda boş olduğu, katı yakıt soba ile ısınmakta ve yazlık nitelikte yapılmıştır. Asansörünün olmadığı,yapının kullanılmaması ve bodrum katın zemin ile teması nedeniyle yer yer nemlenme ve kabarmalar oluşturmuştur. Bodrum katın 25,00 m² , zemin katın 25,00 m² olmak üzere toplam 50,00 m² kullanım alanına sahiptir.Denilmiştir.
İmar Durumu : 1/1000 Uygulama İmar Planı içinde olup , Ayrık Nizam 3 Katlı Konut Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 04.05.2015 Tarih Ve 9417 Yevmiyeli Yönetim Planına Dair Beyan
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 2. İcra Müdürlüğü Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/172 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR