TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa\Kumbağ'da 75 m² daire hissesi icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095301
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : KUMBAĞ MAH. / KUMBAĞ
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AVRUPA 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/292 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:20
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ


2018/292 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1-Taşınmazın Tapu Kaydı Ve Diğer Özellikleri:Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Kumbağ Mah. 1202 Parsel, 6 Katlı Betonarme Apartman Ve Arsası ana taşınmaz nitelikli, Tamamı 1.000,00m² yüzölçümlü, 102/6000 Arsa Paylı, B Blok, 4. Kat, 27 No'lu Mesken adres olarak Kumbağ Mah. İpek Ağacı Sok. No: 8 Erenyalı Sitesi,B Blok, D:27 de yer almaktadır. Meskenin 1/3 hissesi borçluya ait olup bu hisse satılacaktır. Taşınmaz sahil boyunda denize sıfır konumlu, Jandarma binasına yakın olup belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Genellikle orta-yüksek gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkidedir. Yazlık olarak kullanılmaktadır. Ulaşımı kolay, etrafında yazlık konut amaçlı yapılaşmalar vardır. Mahallenin merkezi yerindedir. Bina 6 katlı olup betonarme karkas sistemde inşa edilmiş yaklaşık 25 yıllık bir bina olup %25 civarında yıpranması mevcuttur. Asansörlü, ısınması sobalı, çevre düzenlenmesi yapılmıştır. Bağımsız bölüm yaklaşık 75,00 m² kullanım alanına sahip 2oda+salon+mutfak+banyo ve balkon hacimlerinden ibarettir. Dış kapısı ahşap, pencereler ısıcamlı pvc, ıslak alanlar seramik, duvarlar plastik boyalıdır. Denilmiştir. Taşınmazın 1/3 hissesi satılacak olup takdir edilenbedel iş bu hisseye isabet eden muhammen bedeldir.
İmar Durumu :Taşınmazın İmar Planında Rekreasyon alanı, halk plajı ve yolda
kalmaktadır. Denilmiştir.
Kıymeti : 50.000,00 TL (Taşınmazın 1/3 Hissesine Takdir Edilen Değerdir.)
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : 30.04.1993 Tarihli Yönetim Planına dar beyan ve ayrıca taşınmazın kat
mülkiyetine çevrildiğine dair 09/05/2014 Tarih Ve 9048 Yevmiyeli beyan.
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri:Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/292 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR