TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da deniz manzaralı 130 m2 daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940933
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ESKİCAMİ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/57 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:30
Satış Yeri
:
TEKİRDAĞ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ, SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2016/57 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 1192 Ada, 4 Parsel, HÜRRİYET Mahalle, F/3.normal kat(8)bb Nolu Bağımsız Bölüm Bina Hüseyin Soyuer sokağa cephelidir. Belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Genellikle yüksek gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkidedir. Ulaşımı kolaydır. Namık Kemal Üniversitesine, YSK alışveriş merkezine ve değirmen altı çarşısına yakındır. Site denize sıfır konumlu olup, yüzme havuzu mevcuttur.Ana bina bodrum+zemin+4 normal katlıdır. Betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Kaba inşaatı yaklaşık 20-22 yıl önce yapılmıştır. Binanın yıpranması %20 civarındadır. Binada asansör mevcut olup, sitenin çevre düzenklemesi yapılmıştır.Güvenlik mevcuttur. Kıymet takdirine konu olan bağımsız bölüm projeye göre 130 m2 net alana sahiptir. 3 oda+salon+mutfak+banyo+antre+hol ve 2 balkon hacimlerinden ibarettir. Dış kapısı çelik, pencereleri PVC doğramadır. Asansör ve doğalgaz kombili ısıtma sistemi mevcuttur. Bakımlı bir sitenin içinde olup, deniz manzaralıdır.
Adresi : Hürriyet Mahallesi, Hüseyin Soyuer Sokak, Bayol Sitesi, F Blok, Daire:8, Süleymanpaşa/Tekirdağ
Yüzölçümü : 8.531 m2
Arsa Payı : 114/8532
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Parsel imar planında konut alanı, E(Emsal):1,20, Hmax:15,50, ÖA1(önlemli alan 1)dir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ, SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/57 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR