TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Süleymanpaşa'da arsa ve üzerindeki müştemilatları mahkemeden satılıktır

TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978315
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : KÖSEİLYAS MAH. / SÜLEYMANPAŞA
: 1120
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
578,352 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. TEKİRDAĞ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNDAN
Dosya No: 2019/1 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Köseilyas Mahallesinde kain, 74 Parsel sayılı, 1.120,00 m² yüzölçümlü taşınmaz, mahallesinin orta kısmında, köy yerleşik alanı içerinde yer almaktadır, yakınında 1-2 katlı mesken niteliğindeki yapılar ile ahır, samanlık ve müştemilat gibi yapılar bulunmaktadır. Köy meydanına yakın olup sokağa cepheli olarak yer almaktadır. Üzerinde 1 adet alt katı ahır üst katı mesken nitelikli karkas tarzda 2 katlı yapı, 1 adet samanlık ve depo olarak kullanılan yapı olmak üzere toplam 2 adet yapı bulunmaktadır. Konut+Ahır: Üzerinde Zemin Kat+1Normal Kat olmak üzere 2 katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Yapının zemin katı ahır olarak kullanılmakta iken üst katı konut olarak kullanılmaktadır. Konut kısmı salon, 3 oda, mutfak, tuvalet ve holden oluşmaktadır. Odaların tabanı naylon kaplı, ıslak alanların taban ve duvarları ile mutfak tabanı seramik kaplıdır. Duvarlar plastik boyalı, iç kapılar ahşap, pencereler demir doğramadır. Yapının her katı 103,00 m² olmak üzere toplam 206,00 m² alana sahiptir. Samanlık+Depo:Üzerinde 1 adet samanlık ve depo olarak kullanılan tek katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır. İç ve dış sıvası yapılmış ancak boyası yapılmamış, yapının tabanı beton kaplama olup 2 adet dış kapı demir doğramadır. Alanı 115 m²'dir.
Kıymeti : 578.352,13 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İşbu ilan tebligat yapılmayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR