TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 80 m² daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092380
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : YAVUZ MAH. / ALTINOVA
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/498 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.12.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
27.01.2020 13:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2017/498 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1-Taşınmazın Tapu Kaydı Ve Diğer Özellikleri:Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Yavuz Mah. 1461 Ada, 78 Parsel, Tamamı 10.000,00 m² yüzölçümlü, Ö Blok, 1/51 Arsa Paylı, Kat Mülkiyetine tabi 13 No'lu mesken nitelikli taşınmaz adres olarak; 100.Yıl Mah. Yeni Adliye binası yanı Mutlu Sitesi, Dış Kapı No: 26 ve 13 Numarada yer almaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yakın bir alanda yer almaktadır. Bitişiğinde bitmiş Adliye Binası ile inşaat halindeki Balık Hali, ile yakınında yük limanı ve Liman İşletmesi, Tredaş gibi kamu kurum ve kuruluşları bulunmaktadır. Karşısında Akaryakıt İstasyonu ve haftada bir gün kurulan semt pazarı bulunmaktadır. Ayrıca şehir merkezinde yer alan büyük AVM'ye , bir çok Orta Ve Lise Öğretim okulları Tarım İlçe Müdürlüğü yakın olup denize 150,00 metre mesafede olup deniz manzaralıdır. Taşınmaz belediyenin her türlü imkanından yararlanmakta olup ulaşımı kolaydır. Ana taşınmaz üzerinde her biri 2 katlı, 51 adet betonarme karkas bağımsız bölüm yer almaktadır. Yapılar eski olup yaklaşık 40-50 yıllık binalardır. Yıpranması %50 olup bir başka bina ile ikiz şekilde yapılmıştır. Bağımsız bölümde ikamet edilmektedir. Bağımsız bölüm yaklaşık olarak 40,00 m² +40,00 m² olmak üzere balkonlar hariç toplam 80,00 m²kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz iki katlı olup üst katı 3 oda, banyo, alt katında salon ve mutfak bulunmaktadır. Odalar marley, ıslak hacimler seramik, mutfak karo kaplamadır. Kapılar ahşap, pencereler pvc, duvarlar plastik boyalı olup soba ile ısınmaktadır. Tercih edilen konut alanında kalmaktadır. Denilmiştir.
İmar Durumu :Taşınmazın 1/1000 Uygulama İmar Planı İçinde A-2 (Ayrık Nizam) konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 11.08.1975 Tarihli Yönetim Planına Dair Beyan
1. Satış Günü : 30/12/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri :Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/498 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR