TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Süleymanpaşa'da 648 m2 müştemilatlı mesken mahkemeden satılıktır

TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927144
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : ÇANAKÇI MAH. / SÜLEYMANPAŞA
: 648
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/27 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
85920 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/27 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tekirdağ 2. Sulh Hukuk Mahkemesinin 05/06/2018 tarih ve 2017/251 Esas ve 2018/638 Karar sayılı ilamı ile satılmasına karar verilen,

TAŞINMAZIN Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 759 Parsel, ÇANAKÇI Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Satışa konu taşınmaz tapu kaydında Bahçeli, Kargir ev ve ahır niteliğinde kayıtlı olup mevcut durumda ise; Parsel üzerinde tek katlı ahşap çatılı, kerpiçten yapılmış, dış cephesi beyaz badanalı, mesken nitelikli yapı birbirine bitişik olarak inşa edilmiş kargir tek katlı ahır ve depo nitelikli yapı ile toplam üç adet yapı bulunmaktadır.Çatısı çökmek üzere olan mesken nitelikli yapının kullanım ömrü bitmiş olup ekonomik değeri yoktur, köy meydanına yakın meskun alan içerisinde etrafında ayrık nizam, bahçeli bir iki katlı mesken nitelikli yapılar olan konumdadır, köy ana yoluna yakındır iki cephesinden yol geçmektedir. Ahır nitelikli yapı: Brüt 83m² alanlı, ahşap çatılı kargir yapıdır. Kapı ve pencereleri ahşap doğramalıdır, yaklaşık 30 yıl önce inşa edilmiş yapı, sıvasız, çatı kiremitlerinin bir kısmı kırık durumda, pencerelerinin bir kısmı tahtalarla kapatılmış, bakımsız durumdadır, depo nitelikli yapı: Brüt 56m² alanlı olup 32m² bölümü 1 oda + 1 mutfak şeklinde dizayn edilerek yaşam alanı haline getirilmiştir. Bu bölümün kapı ve pencereleri PVC doğrama basit camlıdır, 24 m²'lik bölümü ise garaj ve depo olarak yapılmıştır, kapısı yoktur, ön cephesi açık, ahşap çatısı kiremit kaplama olup sıvasızdır. Belediye Hizmetlerinden yararlanmaktadır, şehir merkezine 25 Km. Uzaklıkta, ulaşım dolmuş-minübüslerle sağlanmaktadır. Taşınamzın arsa değeri 45.920,00 TL, Ahır yapı değeri 20.000,00 TL, Depo yapı değeri 20.000,00 TL olmak üzere toplam 85.920,00 TL'dir.
Yüzölçümü : 648,99 m2
Kıymeti : 85.920,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 12/03/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
Satış şartları : Üzerindeki hak ve mükellifiyetler baki kalmak kaydı ile;
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019 Not: Tebligat yapılamayan tüm ilgililere ilanen tebliğ olunur(İc.İf. K:126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. Yönetmelik Örnek no 27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR