TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 55 m² 1+1 daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015941
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : ESKİCAMİ-ORTACAMİ MAH. / ESKİCAMİ
Oda Sayısı : 1+1
: 55
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AVRUPA 25.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4588 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adalet Sarayı -3. kat 1. İcra Müdürlüğü Önü Süleymanpaşa/ Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2019/4588 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 1641 Ada, 1 Parsel, Ortacami Mahalle, zemin (B/4 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaza yürüme mesafesinde birden fazla okul market mevcuttur. Tekirdağ Devlet Hastanesine salı pazarının kurulduğu yere askerlik şubesine çarşı merkezine çok yakındır. Tekirdağ-İstanbul duble yola 1000 metre, Muratlı caddesine 350 metre mesafede olupbelediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. ana taşınmazda asansör ve doğalgaz tesisatı mevcut olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. bağımsız bölüm ana taşınmazın zemin katında olup 55m² net kullanım alanına sahiptir. 1 oda 1 salon mutfak banyo ve wc antre hacimlerinden ibarettir. dış kapısı çelik, pencereleri PVC doğrama olduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Yüzölçümü : 1.400,35 m2
Arsa Payı : 6/200
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 01/08/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adalet Sarayı -3. kat 1. İcra Müdürlüğü Önü Süleymanpaşa/ Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4588 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR