TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 3+1 daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032964
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : YAVUZ MAH. / ALTINOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA 31.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/258 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
16.10.2019 11:30
Satış Yeri
:
TEKİRDAĞ ADALET SARAYI, 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ(DANIŞMA KISMI) KAT: -3, SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2019/258 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İpoteğin paraya çevrilmesi yolu ile ; satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 3139 Ada, 639 Parsel, YAVUZ Mahalle, B/ZEMİN/(2) bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz şehir merkezine uzak, Altınova mahalle merkezine yakın mahallenin üst kısımlarında Beşer sokağa cepheli olarak yer almaktadır. Yakınında Altınova Ortaokulu yer almaktadır. Etrafında genelde 2-6 katlı bazısının zemin katı işyeri olan konutlar ve bazı yazlık niteliğinde villalar bulunmaktadır. Belediyenin tüm imkanlarından yararlanmakta olup, ulaşımı toplu ulaşım araçları ile sağlanmaktadır. Bağımsız bölümün projesi, emsal mesken ve gerekse bina sakinleri beyanları dikkate alınarak değerlendirme yapılmış, içerisi gezilememiş, 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve holden oluşmaktadır. Salon ve oda tabanları laminat, diğer alanların tabanları ve ı4slak alanların tavana kadar duvarları seramik kaplıdır. İç kapılar ahşap, dış kapı çelik ve pencereler PVC doğramadır. Bağımsız bölüme ait doğal gaz bağlantısının yapılmadığı ve bağımsız bölümün boş olduğu tespit edilmiştir.94-m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz konum itibari ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olupş her türlü sosyal imkanlardan istifade eden ve tercih edilen konut alanında kalmaktadır.
Adresi : Altınova Mahallesi, Beşer Sokak, B Blok, Zemin Kat, Daire:2, Süleymanpaşa/Tekirdağ
Yüzölçümü : 2.343,82 m2
Arsa Payı : 11/512
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 uygulama imar planı içinde, ayrık nizam, 5 katlı konut alanında kaldığı, TAKS:0,35 VE KAKS:1,75 yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 16/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ ADALET SARAYI, 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ(DANIŞMA KISMI) KAT: -3, SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/258 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR