TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909383
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : AYDOĞDU MAH. / AYDOĞDU
Oda Sayısı : 2+1
: 41
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/126 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
61,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
1.İcra Müdürlüğü Önü - Köprübaşı Mevkii Kocacenter İş Merkezi 2.Kat SÜLEYMANPAŞA / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 114. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2018/126 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydı :Tekirdağ ili Süleymanpaşa İlçe Aydoğdu Mahallesi Şarapçıyolu mevki 1921 ada, 124 parsel, yüz ölçümlü:287,00m2, ana taşınmaz niteliği: 5 katlı apartman ve arsası, kat mülkiyetli, zemin kat Kat, 2 nolu bağımsız bölüm, 2 nolu kömürlük eklentili, arsa payı 2/18, Mesken nitelikli, taşınmaz GÜNER BABANİKLİOĞLİadına TAM hisse ile kayıtlıdır.
3-İMAR DURUMU: Parsel imar planlarında blok nizam 4 katlı konut alanındadır.
4-HALİ HAZIR DURUMU: kıymet takdirine konu olan bağımsız bölüm binanın zemin katındadır. Keşif günü kapalı olduğundan iç bölümleri gezilemedi. Dış cepheden ölçüldü, incelendi. Komşulardan bilgi alındı. Projesi temin edilerek incelenedi. Projesine göre 41 m2 net alana sahiptir. 2 oda+salon+mutfak+banyo+antre hacimlerinde ibarettir. Pencereler PVC, daire kapısı çeliktir. Yaklaşık 4 Yıllık bir binadır. Asansör yoktur. Doğalgaz kombi sistemi ile ısınmaktadır. Dış cephesine mantolama yapılmıştır. Her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. Aydoğdu(Çınarlı) Mahallesi, Mahmuthan Sokağa cephelidir. Çevre yoluna ve Erzurumlular Derneğine yakındır. Genellikle orta-düşük gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkidedir. Taşınmaz konum itibarı ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup her türlü sosyal imkanlardan istifade edebilen konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın özellikleri, civar taşınmazların alım satın rayiçleri, olumlu ve olumsuz tüm etkenler göz önüne alınarak değer tespiti yapılmıştır.
Adresi : Tekirdağ ili Süleymanpaşa İlçe Aydoğdu (Çınarlı) Mahallesi Mahmuthan Sokak No:23
Yüzölçümü : 287,00 m2
İmar Durumu : Parsel imar planlarında blok nizam 4 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 61.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1.İcra Müdürlüğü Önü - Köprübaşı Mevkii Kocacenter İş Merkezi 2.Kat SÜLEYMANPAŞA / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/126 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR