TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 125 m2 daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005350
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ESKİCAMİ
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TEKİRDAĞ YENİ İNAN 29.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/430 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
490,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
01.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
TEKİRDAĞ ADALART SARAYI 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ KAT:-3 SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2018/430 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAPU KAYDI:Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçe Hürriyet Mahallesi 1497 ADA 272 parsel Yüzölçümü 2711,75m2 Ana taşnmaz niteliği A ve B bloktan oluşan 6 katlı betonarme binalar , kat mülkiyetli Ablok 4. kat /20 Nolu Bağımsız bölüm arsa payı 240/5100, mesken nitelikli taşınmaz borçlu adına TAM hisse ile kayıtlıdır
ADRESİ Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçe Hürriyet Mahallesi Anadolu Sokak Oğuzeli 1 sitesiA Blok DaireNo:20
İMAR DURUMU:Taşınmaz imar planında Ayrık nizam 5 kat konut alanındadır.
Bağımsız bölümünde içinde olduğu bina şehrin Hürriyet mahallesi Anadolu sokağa cepheldiri. Oğuzeli 1. sitesi olarak isimlendirilmiştir. Belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır genellikla orta ve yüksek gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkidedir ulaşımı kolaydır . Etrafında ilk öğretim tesisleri ve yoğun yapılaşma vardır. Ana bina 6 katlı olup betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir yaklaşık 8 yıllık binadır %10 civarında yıpranması mevcuttur Asansörlü ve kaloriferlidir otoparkı mevcuttur projesine göre dubleks meskenin alt katı 3 oda +salon +antre +mutfak +banyo+WC+3 balkon hacimlerinden ibarettiriç merdivenle üst kata çıkılmaktadır üst katta ise 1 oda +banyo+teras hacizmleri mevcuttur daire girişkapsı çelik pencereler ısı camlı PVC doğramadır Dairenin toplam net alanı 125,00m2 dir (balkon ve teras alanları net alana dahil değildir)
Yüzölçümü : 2.711,75 m2
Arsa Payı : 240/5100
Kıymeti : 490.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ ADALART SARAYI 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ KAT:-3 SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/430 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR