TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 122 m2 daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961253
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ESKİCAMİ
: 122
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2823 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ 2.İcra Müdürlüğü Kalemi / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2018/2823 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, Hürriyet Mah. , 2062 Ada, 1 Parsel,Atılım Sitesi , Tunca Apt. , B2 Blok ,6. normal kat, 14 nolu bağımsız bölüm , mesken nitelikli taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Arsa payı 27/2646, kat mülkiyetli , 122,00 m2 net alana sahiptir. 8 katlı binanın 6. Normal katında olup, 3 oda+salon+mutfak+banyo+tuvalet+hol+antre ve 2 balkon hacimlerinden ibarettir. Pencereler PVC doğramadır. Bina asansörlü ve doğalgaz kombi kaloriferlidir. Salon ve odaların zemini laminat parke , ıslak alanlar seramik kaplıdır. Duvarlar plastik boyalıdır. Dış kapısı çelik , iç kapılar ahşap doğramadır. Tavan kartonpiyerdir. Taşınmazın bulunduğu bölge şehir merkezine 3 km . mesafededir. Okul ve alışveriş merkezlerine , aka kolejine , jandarma binasına çok yakındır. Bölgeye toplu taşıma vasıtaları ile ulaşım imkanı çok kolaydır. Taşınmaz konum itibari ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup her türlü sosyal imkanlardan istifade edecek, civarın talep gören konut alanında kalmaktadır. Site içi yeşil alanları , çocuk parkı, otoparkı, yüzme havuzu mevcuttur. Belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Genellikle orta ve yüksek gelir grupları tarafından kullanılan bir yerleşim bölgesindedir. Yaklaşık 16-17 yıllık bir binadır. Yıpranması % 20 civarındadır.
Yüzölçümü : 9.164,42 m2
İmar Durumu : Tekirdağ Revizyon+İlave Uygulama İmar Planı içinde kısmen konut , kısmen park fonksiyonlu olup Ayrık Nizam 5 Katlı konut alanındadır .
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 2.İcra Müdürlüğü Kalemi / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2823 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR