TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 115 m² daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980600
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ESKİCAMİ
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/193 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Adalet Sarayı-3. Kat İcra Müdürlükleri Koridoru / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2018/193 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, Hürriyet Mahalle , 1465 Ada , 119 Parsel , İstanbul YalıkoluMevkii, A Blok , Zemin Kat , 2 Nolu Bağımsız Bölüm mesken nitelikli taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. 2.185,26 m² yüzölçümlü, Ana taşınmaz niteliği : A ve B Bloklarından oluşan 6'şar katlı betonarme apartman ve arsası ,kat mülkiyetli,85/1920 Arsa Paylı,mesken nitelikli 2 No'lu kömürlük eklentili taşınmaz adres olarak;Tekirdağ İli , Süleymanpaşa İlçesi, Hürriyet Mahallesi, KudretSokak No.8/1Çamlıtepe Evleri Sitesi A BlokDaire No:2' de yer almaktadır. Kudret ve Harmanlar sokaklarına cephelidir.Mahalledeki alışveriş merkezlerine,okullar bölgesine, camiye yakındır. Anlan sitedeki binalar kaliteli malzemeler ile inşa edilmiş lüks binalardır. Çevre düzenlemesi yapılmıştır. Daire 3 oda + salon +mutfak+ banyo+duş +Wc + antre+ hol ve 3 balkon hacimlerinden ibaret olup,brüt kullanım alanı balkonlar dahil 115,00 m² dir. Dairenin tüm pencereleri ahşap görünümlü PVC plastik doğramadır. Tüm iç kapılar kaliteli ahşap doğramadan yapılmıştır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Salon ve tüm odaların zemin döşemeleri kaliteli ahşap laminat parke kaplıdır.Mutfak dolapları kaliteli malzemeden imal edilmiştir. Tüm ıslak alanlar, balkonlar seramik kaplıdır.Duvarlar saten boyalı, tavanlar plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyoların zemin ve duvarları tavana kadar kaliteli seramikle kaplıdır. Banyo hacimlerinde vitrifiyeler tamdır. Mutfak zemini seramik kaplıdır. Bina asansörlü ve kombi sistem kaloriferlidir. Mesken olarak kiracı tarafından kullanılmaktadır. Dairenin inşaat ve dekorasyon özellikleri kalitelidir. Bina belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Genellikle yüksek gelir grupları tarafından tercih edilen bir yerleşim bölgesindedir. Merkezi konumu, ulaşım kolaylığı, tamamlanmış alt yapısı ve kaliteli bina oluşu, dairenin değerini olumlu yönde etkilemektedir.Yıpranması %5 civarındadır.
İmar Durumu :Parsel ,uygulama İmar Planı İçerisinde olup , (A-5) Ayrık Nizam 5 Katlı Konut Alanında dır .E=1,10
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 10.06.2014 Tarih Ve 11140 Yevmiye ile Kat İrtifakından Kat Mülkiyetine Geçildiğine Dair Beyan
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı-3. Kat İcra Müdürlükleri Koridoru / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/193 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR