TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 102 m2 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911417
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : NUSRATLI MAH. / SÜLEYMANPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/348 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ 2. İcra Müdürlüğü Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2018/348 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 1208 Parsel, Nusratlı Mahalle, Yenibağlar mevkii, Ramada Otel civarı, Panaroma Sitesi , E Blok , 5. Kat, 19 nolu bağımsız bölüm mesken niteliklitaşınmaz 3. şahıs adına tam hisse ile kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği arsa , kat irtifaklı taşınmaz , belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Şehir merkezine 5 km mesafededir. Ulaşımı kolaydır. Tekirdağ-Malkara asfaltına cephelidir. Ana bina bodrum+zemin+7 normal katlıdır. Betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Daire içinde ince işler devam etmektedir. Sitenin çevre düzenlemesi yapılmamış olup yaşam başlamamıştır. Asansör faal değildir. Doğalgaz bağlanmamış durumdadır. Daire 102,00m2 net kullanım alanına sahiptir. 3 oda +salon+mutfak +banyo+duş+hol+2 balkon hacimleriden ibarettir. İçi henüz bitmemiş durumdadır. Salon ve odaların laminat parkeleri döşenmemiş , mutfak dolap tezgahı , batarya +banyoda duşakabin , lavabo +kalorifer radyatörleri + elektrik priz ve anahtarları takılmamış vaziyettedir. Islak alanların seramik işleri yapılmış , duvarların plastik boyası yapılmış, dış ve iç kapılar takılmış durumdadır. İnşaat devam etmektedir. Taşınmaz konum itibari ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup her türlü sosyal imkanlardan istifade eden konut alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 8.089,49 m2
Arsa Payı : 130/19217
İmar Durumu :Parsel , imar planında Taks=0,25 , Kaks =2,00 , H=24,50m Ayrık nizam konut alanındadır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 2. İcra Müdürlüğü Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 1208 Parsel, Nusratlı Mahalle, Yenibağlar mevkii, Ramada Otel civarı, Panaroma Sitesi , E Blok , 4. Kat, 15 nolu bağımsız bölüm mesken niteliklitaşınmaz 3. şahıs adına tam hisse ile kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği arsa , kat irtifaklı taşınmaz , belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Şehir merkezine 5 km mesafededir. Ulaşımı kolaydır. Tekirdağ-Malkara asfaltına cephelidir. Ana bina bodrum+zemin+7 normal katlıdır. Betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Daire içinde ince işler devam etmektedir. Sitenin çevre düzenlemesi yapılmamış olup yaşam başlamamıştır. Asansör faal değildir. Doğalgaz bağlanmamış durumdadır. Daire 102,00m2 net kullanım alanına sahiptir. 3 oda +salon+mutfak +banyo+duş+hol+2 balkon hacimleriden ibarettir. İçi henüz bitmemiş durumdadır. Salon ve odaların laminat parkeleri döşenmemiş , mutfak dolap tezgahı , batarya +banyoda duşakabin , lavabo +kalorifer radyatörleri + elektrik priz ve anahtarları takılmamış vaziyettedir. Islak alanların seramik işleri yapılmış , duvarların plastik boyası yapılmış, dış ve iç kapılar takılmış durumdadır. İnşaat devam etmektedir. Taşınmaz konum itibari ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup her türlü sosyal imkanlardan istifade eden konut alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 8.089,49 m2
Arsa Payı : 130/19217
İmar Durumu : Parsel , imar planında Taks=0,25 , Kaks =2,00 , H=24,50m Ayrık nizam konut alanındadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 2. İcra Müdürlüğü Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/348 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR