TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Süleymanpaşa'da 100 m2 daire mahkemeden satılıktır

TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941172
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : YAVUZ MAH. / ALTINOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/20 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
88,651 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Sulh Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/20 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tekirdağ 2. Sulh Hukuk Mahkemesinin 2017/956 Esas - 2018/243 Karar sayılı ilamı ile satılmasına karar verilen;

1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 387 Ada, 27 Parsel, YAVUZ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaztapu kaydında 225,12 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde 6/66 arsa paylı bodrum kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğinde kayıtlıdır. 1 nolu kömürlükte meskene aittir. Bina Nusratiye sokakla Bülbül sokağın kesiştiği köşe konumda, sokağa bakan cephesinden bodrum kat+zemin kat+4 normal kat yani 6 katlı betonerme karkas yapı nitelikli yapıdır. Mesken kullanım amacı ile yapılmıştır. 100 m2 brüt alanlıdır ve mimari olarak antre gibi doğrudan girilen salon+üç oda +garaja dönüştürülmüş kapalı oda+ mutfak+tuvalet+banyo+balkon şeklinde dizayn edilmiştir, tüm kapılar antreye açılmaktadır. Antre-Salon oda zeminleri marley kaplama ıslak hacim zeminleri karo seramik kaplamadır. Banyo duvarları yarı, tuvalet duvarları ise 1/3 fayans kaplamadır. Banya tuvalet ve mutfak tefrişatı mevcut olup, çok bakımsız ve bazıları kırık mutfak dolaplarının bazılarıkapaksız durumdadır. 1 oda kapısı kilitli olup bir duvarı yıkılarakyan sokağa açılan iki kanatlı demirdoğrama kapı ile garaj haline getirilmiştir. Yan sokaktan bakıldığında binaya ait meskenler ayrı bir bölüm gibi durmaktadır. Pencere doğramaları ahşap normal camlı kapılan ahşap doğramadır. Duvarlar plastik boyalı ısıtma sistemi sobalıdır. Meskenin kapısına kadar doğal gaz getirilmmiş fakat mesken içerisine bağlanmamıştır. Şehir merkezine 600 metre uzaklıkta köşe konumda hafif eğimli topoğrafik zeminde ve tüm Belediye hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Binanın deprem öncesi inşa edilmesi meskenin çok bakımsız olması olumsuzözelliklerindendir.
Yüzölçümü : 225,12 m2
Arsa Payı : 6/66
İmar Durumu : Bitişik nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 88.651,63 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 04/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Sulh Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası
Satış şartları : Üzerindeki hak ve mükellefiyetler baki kalmak kaydı ile
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Yukarıda yazılı taşınmazın ihalesi 07/12/2018 tarihinde yapılmış olmakla ihale alıcısı Ayşe ÇOBAN'a verilen mühlet içerisinde ihale bedellerini ödemediğinden ve ihalenin İİK.nun 133. Maddesi gereğince feshine sebebiyet verdiğinden, İİK.nun 130. Maddesi gereğince ihaleye peşin olarak nakit veya kesin ve süresiz teminat mektubu ile iştiraklerine karar verilmiştir.
3- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2019 Not:Tebligat yapılamayan tüm ilgililere ilanen tebliğ olunur. (İc.if. K:126) İlgililer tabirineirtifak hakkı sahipleri de dahildir. Yönetmelik Örnek No:27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR