TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymanpaşa'da 100 m² dubleks daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01124779
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : KÖSEİLYAS MAH. / SÜLEYMANPAŞA
: 100
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AVRUPA 31.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/312 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adalet Sarayı, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü önü, kat -3, 100. Yıl Mh. Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2019/312 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Köseilyas (Değirmenaltı) Mh. Adresinde bulunan 1717 parsel nolu, 148,00m2 alanlı, 1. Nomal kat +2. Normal kat, dublexmesken ve arsası olarak kayıtlı 2 nolu bağımsız bölümdür.
Taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır, 8/12 arsa payı vardır. Taşınmaz tapu kaydında Hürriyet Mahallesi, fiilen Değirmenaltı mh., 1717 parsel 2 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz Tekirdağ-İstanbul yoluna yakın olup deniz manzaralı alandadır. Yakınında Namık Kemal Üniversitesi, Ticaret Borsası İlkokulu, DSİ Şube Müdürlüğü gibi kamu kurumu ve YSK alışveriş Merkezi ile farklı alanlarda faaliyet gisteren birçok ticari kuruluşlar bulunmaktadır. Etrafında 2-5 katlı konut niteliğinde yapılar bulunmaktadır. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmakta ve ulaşımı kolaydır.
Bağımsız bölümün bulunduğu yapı Zemin kat, 2 normal kat olmak üzere 3 katlı bir yapı şeklinde betonarme karkas bir yapıdır. Bağımsız bölüm yapının 1. Normal katı ve 2. Normal katını kapsayan dublex meskendir. Bağımsız bölümün 1. Normal KAtı salon, mutfak ve banyodan oluşmaktadır. 2. Normal katı ise 3 adet yatak odası ve hol bulunmaktadır. İç kapıları ve pencereler ahşap doğramadır. Yapı eski yapı olup %35 yıpranma oranı bulunmaktadır. Bağımsız bölümün 1. Normal katı 50,00 m2 ve 2. Normal katı 50,00 m2 olmak üzere toplam 100,00 m2 alana sahiptir. Taşınmazın konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış olup her türlü imkandan yararlanmakta olup tercih edilen konut alanında kalmaktadır.
Adresi : Namık Kemal Mh. (Değirmenaltı), Marina Sk. 2 no.lu bağımsız bölüm, Süleymanpaşa/Tekirdağ
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 uygalama planı içinde olup ayrık nizam 3 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif hacizler ve ipotek kaydı vardır.
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adalet Sarayı, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü önü, kat -3, 100. Yıl Mh. Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/312 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR