TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Süleymanpaşa/Kaşıkçı Mahallesinde bahçeli kerpiç ev ve ahır mahkemeden satılıktır

TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024932
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : KAŞIKÇI MAH. / SÜLEYMANPAŞA
: 1110
Yayınlandığı Gazeteler

AVRUPA 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/18 Satış
Muhammen Bedeli
:
164,055 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliyesi Satış Memurluğu Odası Kat:-1

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. TEKİRDAĞ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNDAN
Dosya No: 2019/18 Satış

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Kaşıkçı Mahallesi, Köyiçi Mevkiinde kain; 2630 Parsel nolu, 1.110 m2 yüzölçümlü taşınmaz "BAHÇELİ KERPİÇ EV VE AHIR" vasfında olup, köy yerleşik alanı içinde yer almaktadır. Yakınında 1-2 katlı mesken, ahır, samanlık ve müştemilat gibi yapılar bulunmaktadır. Köy meydanına yakın konumda olup, üzerinde 1 adet yığma kargir mesken nitelikli tek katlı yapı ile 1 adet yığma kargir depo nitelikli olmak üzere iki adet yapı bulunmaktadır.
Tek katlı mesken:Çatısı ahşap üzeri kiremit kaplı, 2 oda 1 hol şeklinde salon, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşan, iç kapıları ahşap, pencereleri pvc doğrama olup, iç ve dış sıvası ile boyası yapılmıştır.
Depo: Yığma kargir olarak yapılan, hali hazırda depo şeklinde kullanılan eski yapıdır. Yapının çatısı kiremit kaplı, iç ve dış boyası sıvası yapılmamıştır.
Kıymeti : 164.055,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adliyesi Satış Memurluğu Odası Kat:-1

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/18 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları,
İşbu ilan tebligat yapılmayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.10/07/2019 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR