ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Süleymaniye Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889767
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 101
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8201 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:20
Satış Yeri
:
Şanlıurfa merkez Adliyesi,Ana Bina,Zemin Kat,Danışma arkası.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/8201 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri :Satışa konu taşınmazın tapu kaydı Şanlıurfa ili,Haliliye ilçesi,Süleymaniye Mah.5056 Ada,40 Nolu Parselde kayıtlı,Bodrum Kat,4 Bağımsız Bölüm,mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz imar plani dahilinde olup,bitişik nizam,3 katlı imarlıdır.Taşınmaz Devteyşti Mahallesi,9657 Sokak,Hilal İnşaat,A Blok,Bodrum Kat,No:15/4,Haliliye Şanlıurfa adresindedir. Taşınmazın güneydoğusunda 250 metre uzaklıkta,Süleymaniye Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi,doğusunda 410 metre uzaklıkta Salih Özcan Bulvarı bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede herhangi bir altyapı sorunu bulunmamaktadır.Çevresinde bitişik nizam 3 katlı yapılar,boş arsalar mevcuttur.Dairenin bulunduğu bina Bodrum+Zemin+2 normal kattan oluşan betonarme karkas bir yapıdır.Bina tek blok şeklinde bitişik olarak inşa edilen A ve B blok ayrı girişi bulunan bir yapıdır.Taşınmazın olduğu A blokta her katta tek mesken bulunmakta,merdiven ve sahanlık mermer kaplama,demir ferforje korkulukludur. Satışa konu taşınmaz bodrum katta,kuzey cephelidir.Taşınmaz 2 Oda,1 Salon,Antre,Koridor,WC,Mutfak/Banyo ve 2 terastan oluşmaktadır.Daire çelik kapılı,soba ile ısınmaktadır.Taşınmazın alanı 101 M2 olup,değeri 70.000,00 TLdir.
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa merkez Adliyesi,Ana Bina,Zemin Kat,Danışma arkası.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8201 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR