MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şükrüçavuş'da site içinde dubleks daire icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00731044
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : ŞÜKRÜÇAVUŞ MAH. / MUDANYA
: 224
Oda Sayısı : 6+2
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1071 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
20.04.2018 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:8)-

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2015/1071 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Mudanya İlçesi Şükrüçavuş Mah. 1101 ada 14 nolu parselde, 2.856,04 m2 alanda, arsa ana taşınmaz niteliği ile, B Blok 4.kat ve çatı katı 11 bağımsız Bölüm no ile 354/7800 arsa payıyla, dubleks mesken bağımsız bölüm niteliği ile kat irtifaklı olarak tam hissede borçlu adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Deniz kıyısına kuş uçuşu yaklaşık olarak 800 m mesafede, ilçe merkezinin güneyinde, yoğun yerleşim mahalli içinde, Şükrüçavuş Mah. Su Deposu Caddesi'nde Güven Park Evleri Sitesi'nde No. 53 B Blok 11 nolu dairedir. Taşınmaz elektrik, su, yol ve her türlü alt yapı hizmetlerinden fiilen yararlanmaktadır. Taşınmaza ulaşım rampa bir yol ile sağlanmaktadır. taşınmaz, iki adet bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat ve çatı katından müteşekkil, b.a.karkas iskeletli, B Blok'un 4. ve çatı katındaki 11 bağımsız bölüm nolu dubleks dairesidir. Site bahçesi, otoparkı ve yürüyüş yolları kilitli parke ile döşenmiştir. Site çevre duvarları kabartma derzli kayrak taşı ve tuğla bordur ile kaplanmıştır. Duvar iç yüzünde mazgallar ile duvar üstünde tel çit bulunmaktadır. Yeni inşa olunmuş binanın dış kapısı çelik, merdiven sahanlıkları ve basamakları mermer, merdiven korkulukları paslanmaz çeliktir. Daire dışında doğalgaz saatinin bulunmadığı görülmüştür. Dairenin normal katı salon, 4 oda, mutfak, banyo, tuvalet ebeveyn duşu ve 2 adet balkondan ibaret olup 131,61 m2 brüt alana sahiptir. Salonun ve 4 odanın zemini laminant parke kaplıdır. Hol, mutfak, banyo, tuvalet, ebeveyn duşu ve balkonları zemini ile banyo, tuvalet ve ebeveyn duşunun duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda dolaplı lavabo, duşa kabin ve klozet vardır. Tuvalette hela taşı ve lavabo vardır. Duvarları alçı sıvalı ve saten badanalıdır. Tavanda kartonpiyer yapılmıştır. Mutfakta mermer tezgah, altında ve üstünde mutfak dolapları yer almaktadır. Dış kapı çelik, iç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Elektrik ve suyu mevcut olup, doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır. Kombisi henüz takılmamış, doğalgaz bağlanmamıştır. Betonarmeden yapılmış, üzeri ahşap laminat kaplamalı bir merdiven ile dubleks kata çıkılmaktadır. Dubleks kat hol, salon, 1 oda, banyo, ebeveyn duşu, giyinme odası, balkon ve terastan ibaret olup, 92,54 m2 brüt alana sahiptir. Hol, salon, oda ve giyinme odasının zemini laminat parke kaplıdır. Hol, banyo, ebeveyn duşu, balkon ve terasın zemini ile banyo ve ebeveyn duşunun duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Duvarları alçı sıvalı ve saten badanalıdır. Tavanda kartonpiyer yapılmıştır. İç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Elektrik ve suyu mevcut olup, doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır. Kombisi henüz takılmamış, doğalgaz bağlanmamıştır. Dava konusu dubleks daire toplam 224,15 m2 brüt alana sahiptir. Dairenin her iki katta toplam net alanı 163,95 m2 dir. Daire her iki kattan da deniz görmektedir.
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 Ölçekli Mudanya İmar Planında,Önlemli Alan içinde, Ayrık Nizam 5 kat, T.A.K.S: 0,30 , K.A.K.S: 1,50yapılaşma şartlarıyla yer almaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 19/03/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 20/04/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:8)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1071 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR