SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke'de icradan satılık 3+1 daire

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889012
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / SÖKE
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1853 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SÖKE
İCRA DAİRESİ
2018/1853 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Atatürk Mahallesi,Kızılkilise Mevkii,1188 Ada,146 parsel,264,71 m2 yüzölçümlü,bodrumlu bahçeli beş katlı kargir bina ana taşınmaz nitelikli,2.kat,3 nolu bağımsız bölüm, 22/116 arsa paylı,mesken vasfında taşınmazın tam hissesidir.

2. kat 3 numaralı bağımsız bölümün özellikleri: Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Meskende ,3 adet oda,1 salon,1 mutfak ve banyo-tuvalet bölümleri bulunmaktadır.Meskende doğalgaz kullanılmakta olup ,apartmanda çalışır durumda asansör mevcuttur.Mesken halen kullanılmakta olup,inşaat alanı 120,00 m2 dir.Taşınmaz;Söke şehir merkezine yürüme mesafesinde olup,yakın çevresinde ,okul,market,park,pastane gibi sosyal donatılar bulunmaktadır.
Adresi : Atatürk Mah.M.Ali Kocabıyık Sok., kat: 2 No:7/3 Söke/AYDIN
Yüzölçümü : 264,71 m2
Arsa Payı : 22/116
İmar Durumu : Taşınmaz Söke Belediyesi İmar Planı içerisindedir.Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde ''1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Konut 5 kat inşaat nizamlıdır.'' denilmektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.Taşınmazın beyanlar hanesinde taşınmazın niteliği arsa olup yapı tamamlanmamış olduğundan kat irtifaklıdır.Eklenti:Kömürlük
1. Satış Günü : 04/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1853 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR