SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke/Yenicami'de 3+1 daire icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024714
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : YENİCAMİİ MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 15.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/141 TLMT
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SÖKE İCRA DAİRESİ
2019/141 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın ili , Söke ilçesi , Yenicami mahallesi , 1422 ada , 3 parsel , A blok , 6. kat 26 numaralı bağımsız bölüm(Petek evleri A blok) imar durumu, Söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Kontu alanında kalmakta olup E:3,00 , Hmax:39,50 metredir.denilmektedir. taşınmaz ; Aydın ili , Söke ilçesi , Yenicami mahallesi , Petek evleri , A blok , 6.kat , daire:26 adresinde kayıtlı bulunmaktadır. Meskene ait özellikler aşağıda ayrıntılı verilmiştir.

A blok , 6. kat , 26 numaralı bağımsız bölümün özellikleri :
Koridor : Zemin döşemesi laminat kaplamadır. Yüklük dolabı mevcut.
Mutfak : Zemin döşemesi seramik kaplamadır. Mutfak dolapları ve granit
mutfak tezgahı mevcuttur.
Salon : Zemin döşemesi laminat kaplamadır.
2 adet oda : Zemin döşemesi laminat kaplamadır.
Yatak odası : Zemin döşemesi laminat kaplamadır. Ebeveyn banyosu mevcut.
Tuvalet-banyo : Zemin döşemesi seramik kaplama , duvarlar fayans kaplamadır.
İç kapılar : Ahşap panel kapı.
Pencereler : Plastik doğrama.
Daire kapısı : Çelik kapı.
Not : Apartmanda ; merkezi kalorifer ısıtma sistemi , asansör bulunmaktadır.Mesken halen kullanılmakta olup yerinde yapılan inceleme neticesinde inşaat alanı 130,00 m² olarak belirlenmiştir.Taşınmaz ; Söke şehir merkezine , Pazar yerine , otogara yakın konumdadır.

Adresi : Aydın ili , Söke ilçesi , Yenicami mahallesi , 1422 ada , 3 parsel , A blok , 6. kat 26 numaralı bağımsız bölüm(Petek evleri A blok)

Yüzölçümü : 3.341,76 m2

Arsa Payı : 13/902

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 340.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR

1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/141 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR