SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke/Özbey Yeniköy'de 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091042
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : YENİKÖY MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖKE 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/381 TLMT
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE

İCRA DAİRESİ

2018/381 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 111 Ada, 11 Parsel, ÖZBEY-YENİKÖY Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Aydın ili , Söke ilçesi , Özbey-Yeniköy mahallesi , 111 ada , 11 parsel , zemin kat , 1 numaralı bağımsız bölüm meskene ait ; taşınmazın imar durumu, Tespite konu olan taşınmaz için Belediyeden alınan imar durumu bilgisindemevcut uygulama imar planında Ayrık Konut 2 kat inşaat nizamlıdır denilmektedir.

Taşınmaz ; Söke ilçesi , Özbey-Yeniköy mahallesi , 57.sokak ve 67.sokağı birleştirten ara sokak üzerinde bulunan Seven Apartmanında zemin kat meskendir. Zemin kat , 1 numaralı mesken özellikleri :Koridor: zemin döşemesi seramik kaplama,Salon: zemin döşemesi seramik kaplama,Oturma odası: zemin döşemesi seramik kaplama,Mutfak: zemin döşemesi seramik kaplama, mermer mutfak tezgahı ve mutfak dolapları mevcuttur.Yatak odası: zemin döşemesi seramik kaplama,Banyo-wc: zemin döşemesi seramik , duvarlar fayans kaplama,
İç kapılar : alüminyum doğrama,Pencereler: alüminyum doğrama,Giriş kapısı: çelik kapı,Not : Halen kullanılmakta olan meskenin yerinde yapılan inceleme neticesinde inşaat alanı 110,00 m² olarak belirlenmiştir. Mevki olarak ; Özbey-Yeniköy mahallesinde , Milas-Söke yolunun alt kısmında , çevresinde 1-2 katlı meskenlerin olduğu mahalle arasında bulunmaktadır.meskenin arsa payı dahil toplam değerinin 100.000,00 tl olduğu kanaatine varılmıştır.

Adresi : Aydın İl, Söke İlçe, 111 Ada, 11 Parsel, ÖZBEY-YENİKÖY Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm

Yüzölçümü : 156 m2

Hissesi : Tam

İmar Durumu : Tespite konu olan taşınmaz için Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde mevcut uygulama imar planında Ayrık Konut 2 kat inşaat nizamlıdır denilmektedir.

Kıymeti : 100.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir . E1:KÖMÜRLÜK

1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın ili , Söke ilçesi , Özbey-Yeniköy mahallesi , 111 ada , 11 parsel , 2. kat , 3 numaralı bağımsız bölüm meskene ait ;Tespite konu olan taşınmaz için Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde mevcut uygulama imar planında Ayrık Konut 2 kat inşaat nizamlıdır denilmektedir.
Taşınmaz ; Söke ilçesi , Özbey-Yeniköy mahallesi , 57.sokak ve 67.sokağı birleştirten ara sokak üzerinde bulunan Seven Apartmanında 2. kat meskendir.
2. kat , 3 numaralı mesken özellikleri :Koridor: zemin döşemesi seramik kaplama,Salon: zemin döşemesi seramik kaplama,Oturma odası: zemin döşemesi seramik kaplama,Mutfak: zemin döşemesi seramik kaplama, mermer mutfak tezgahı ve mutfakdolapları mevcuttur.Yatak odası: zemin döşemesi seramik kaplama,Banyo-wc: zemin döşemesi seramik , duvarlar fayans kaplama,İç kapılar: alüminyum doğrama,Pencereler: alüminyum doğrama,Giriş kapısı: çelik kapı,Not : Halen kullanılmakta olan meskenin yerinde yapılan inceleme neticesinde inşaat alanı 110,00 m² olarak belirlenmiştir. Mevki olarak ;Özbey-Yeniköy mahallesinde , Milas-Söke yolunun alt kısmında , çevresinde 1-2 katlı meskenlerin olduğu mahalle arasında bulunmaktadır.

Adresi : Aydın İl, Söke İlçe, 111 Ada, 11 Parsel, ÖZBEY-YENİKÖY Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm

Yüzölçümü : 156 m2

Hissesi : Tam

İmar Durumu :Tespite konu olan taşınmaz için Belediyeden alınan imar durumu bilgisindemevcut uygulama imar planında AyrıkKonut2 kat inşaat nizamlıdır denilmektedir.

Kıymeti : 110.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.E3:KÖMÜRLÜK

1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 11:25 - 11:30 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de satış ilanı İİK madde 127 gereğitebligat yerine geçecektir

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/381 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR