SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke/Konak'ta 4+1 dubleks mesken icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01080084
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : KONAK MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 11.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/328 TLMT
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE

İCRA DAİRESİ

2019/328 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 739 Ada, 284 Parsel, KONAK Mahalle/Köy, dededağı Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm,3.ve çatı katında kayıtlı taşınmaz , Söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Konut 4 kat inşaat nizamlıdır denilmektedir. Tespite konu olan taşınmaz ; Söke ilçesi , Konak mahallesi , Cumhur sokak , Yüksel apartmanı , no : 11 , daire : 8 adresinde kayıtlı dubleks meskendir.

Dubleks alt kat özellikleri ;
Koridor : Zemin döşemesi seramik kaplama.
Salon - Mutfak : Zemin döşemesi seramik kaplama. Mutfak dolapları ve mermerit kaplı mutfak tezgahı mevcuttur.
2 adet oda : Zemin döşemesi laminat kaplama.
Tuvalet- banyo : Zemin döşemesi seramik kaplama , duvarlar fayans kaplamadır.

Dubleks üst kat özellikleri ;
Koridor : Zemin döşemesi seramik kaplama.
2 adet oda : Zemin döşemesi laminat kaplama.
Tuvalet- banyo : Zemin döşemesi seramik kaplama , duvarlar fayans kaplamadır.
İç kapılar : Panel kapı
Pencereler : Plastik doğrama
Giriş kapısı : Çelik kapı.Apartmanda doğalgaz kullanılmakta olup yerinde yapılan inceleme neticesinde dubleks mesken inşaat alanı yaklaşık 140,00 m² olarak tespit edilmiştir. Taşınmaz mevki olarak ; Çarşı merkezine yürüme mesafesinde , Sıdıka İlkokuluna yaklaşık 100 metre mesafede bulunan mevkidedir.

Adresi : Konak Mah.Cumhur Sok.Yüksel Apt.No:11 3ve çatı katı,8 nolu Bağımsız Bölüm Söke/AYDIN

Yüzölçümü : 297,13 m2

Arsa Payı : 20/103

Hissesi : Tam

İmar Durumu : Söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Konut 4 kat inşaat nizamlıdır denilmektedir.

Kıymeti : 280.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır.

1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/328 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR