SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke/Konak'ta 2+1 daire icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01011524
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : KONAK MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖKE 18.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5120 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE

İCRA DAİRESİ

2018/5120 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Tespite konu olan : Aydın ili , Söke ilçesi , Konak mahallesi , 59 ada , 11 parsel , çekme kat , 7 numaralı bağımsız bölüme ait ;ÖZLEM SOKAK , ÇETİNTÜRK APT. NO:5 ÇATI KATI OLAN İKİ KATLI BETONARME BİNA VE ARSASI TAM HİSSE,taşınmazın imar durumu,söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde Uygulama İmar Planında , Ayrık Konut 4 Kat inşaat nizamlı olup , parselin yola terk edilecek kısmı bulunmaktadır.denilmektedir. taşınmaz ; Söke ilçesi , Konak mahallesi , Özlem sokak , Çetintürk apartmanı , no:5 , daire:7 adresinde kayıtlı meskendir. Keşif esnasında mesken kapalı olduğu için dışarıdan gözlem yapılmak suretiyle ve komşulardan edinilen bilgiler doğrultusunda mesken özellikleri belirlenmiştir.Mesken ; 3 katlı binanın çatı katında bulunan terasta çekme kat meskendir. 2 oda , salon , mutfak , banyo-tuvalet bölümleri bulunmaktadır. Oda zeminleri karoplak kaplama , pencereleri plastik doğramadır. Yerinde yapılan inceleme neticesinde çekme kat mesken alanı yaklaşık 90,00 m² olarak belirlenmiştir.Mevki olarak ; Sıdıka ilköğretim okulu karşısında , Söke çarşısına yürüme mesafesinde , yakın çevresinde kafeterya , market , kuaför , cami gibi sosyal donatılar bulunan mevkidedir.

Adresi : Aydın ili , Söke ilçesi , Konak mahallesi , 59 ada , 11 parsel , çekme kat , 7 numaralı bağımsız bölüme ait ;ÖZLEM SOKAK , ÇETİNTÜRK APT. NO:5 ÇATI KATI OLAN İKİ KATLI BETONARME BİNA VE ARSASI

Yüzölçümü : 319,84 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Belediyeden alınan imar durumu bilgisindeUygulama İmar Planında , Ayrık Konut 4 Kat inşaat nizamlı olup , parselin yola terk edilecek kısmı bulunmaktadır denilmektedir.

Kıymeti : 140.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : EKLENTİ SIĞINAK

1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5120 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR