SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke/Kemalpaşa'da 1+1 daire icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01085044
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA MAH. / SÖKE
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖKE 16.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/140 TLMT
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE

İCRA DAİRESİ

2018/140 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Kemalpaşa Mah.642 Ada,103 parsel,160.983,14 m2 yüzölçümlü,yüzotuz bloktan ellidokuz blok tamam ,yetmişbir blok natamam ,iki adet iki katlı yirmisekiz adet üç katlı sekiz adet dört katlı onsekiz adet beş katlı betonarme bina üç katlı betonarme sosyal tesis ve iki adet betonarme büfe ve arsası ,B2 -2 blok,zemin kat,8 nolu bağımsız bölümde kayıtlı,kranta mevki,golf resort evleri mesken vasfında taşınmazın tam hissesidir.
Mesken özellikleri: Salon-mutfak:zemin döşemesi seramik kaplama,granit mutfak tezgahı ve mutfak dolapları mevcut,1 adet yatak odası:zemin döşemesi seramik kaplama,yüklük dolapları mevcut,1 adet yatak odası :zemin döşemesi seramik kaplama,yüklük dolapları mevcut,içerisinde ebeveyn banyosu bulunmaktadır.Banyo-tuvalet:zemin döşemesi seramik kaplama,duvarlar fayans kaplamadır.Not:Plastik doğrama sürgülü kapı ile yatak oadası önünde bulunan balkona çıkılabilir.İç kapılar:Ahşap panel kapı,Pencereler:plastik doğrama,Giriş kapısı :çelik kapıdır.Meskenin toplam inşaat alanı yaklaşık 80,00 m2 dir.Mesken mevki olarak ,kranta mevkiinde,golf tesisis içinde,güvenlikli,çevre düzeni,yeşil alanı,havuzları bulunan tesis içinde ,tapulu meskendir.

Adresi : Kemalpaşa Mah.Kranta Mevki-Golf Resort Evlari,B2-2 Blok,Zemin kat,No:8 Söke/AYDIN

Yüzölçümü : 160.983,14 m2

Arsa Payı : 12/11900

Hissesi : Tam

İmar Durumu : Taşınmaz Söke Belediyesi imar planı içindedir.Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde ''Turizm 2.konut alanında kalmakta olup,E:0,30 ve Hmax :21,50 metre inşaat nizamlıdır '' denilmektedir.

Kıymeti : 250.000,00 TL

KDV Oranı : Dosyamız alacağı Konut Finansmanı kredisinden kaynaklanmakta olup, Yargıtay 12 HD. 2012/4269E, 2012/17917 K sayılı içtihatı dikkate alınarak taşınmazın satış ilanında ve şartnamesinde tüm alıcıların KDV den istisna olduğu,

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke / AYDIN
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1-İİK.'nun 133 maddesi uyarınca ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır.Artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/140 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR