SÖKE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Söke/Çeltikçi'de tek katlı mesken mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

SÖKE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01022473
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : ÇELTİKÇİ MAH. / SÖKE
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖKE 09.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
216,162 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Söke Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli Söke ilçesi, Çeltikçi mahallesi, Fatih caddesi, numara 17 adresinde kayıtlı 228 ada 46 parseldir. Parsel üzerinde tek katlı, kiremit çatılı, yığma mesken yapısı bulunmaktadır. Yapıya ait özellikler:Giriş hol : Zemin döşemesi karoplak kaplamadır.Salon: Zemin döşemesi ahşap rabıta kaplamadır.Mutfak: Zemin döşemesi seramik kaplamadır. Beton üzeri seramik kapl mutfak tezgahı ve tabaklık mevcuttur.Oda - depo : Zemin döşemesi grobeton kaplamadır.Oturma odası: Zemin döşemesi ahşap rabıta kaplamadır.Tuvalet : Zemin döşemesi seramik kaplama , duvarlar fayans kaplamadır.Banyo: Zemin döşemesi seramik kaplama , duvarlar fayans kaplamadır.İç kapılar: Ahşap doğramadır.Pencereler: Plastik doğrama Ahşap doğrama Giriş kapısı: Demir doğramadır. Mesken yaklaşık 40-45 yıllık bir yapı olup bakımlı , kullanılabilir durumdadır. Tespit sırasında halen kullanılmakta olduğu görülmüştür. İnşaat alanı 10,00 m x 9,00 m = 90 m² olarak belirlenmiştir.Taşınmaz; Fatih caddesi üzerinde, şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Adresi : Çeltikçi Mahallesi Söke / AYDIN

Yüzölçümü : 149,89 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Var, Taşınmaz bitişik zemin ticari 5 kat inşaat nizamlı olup parselin bir miktar yola terki ve komşu parsel ile tevhit şartı bulunduğundan taşınmazda imar uygulaması yapılması gerekmektedir. Ancak; bahse konu parseli de kapsayan alanda Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı yapılmıştır. Belediyemizce üst ölçekli plana uygun 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı yapılacak olup, 03/03/2017 tarih ve 2017/3-48 sayılı meclis kararı ile Revizyon Uygulama İmar Planı yapılacak alan etaplara ayrılmıştır. Söz konusu taşınmazı kapsayan alanın Revizyon Uygulama İmar Planı çalışması 5. Etap olarak belirlenmiş olup planın onay süreci devam etmektedir.

Kıymeti : 216.162,50 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Söke Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli Söke İlçesi Sarıkemer Mahallesi Balkan mevkiinde bulunan 158 ada 733 parsel sayılı TARLA niteliğindeki taşınmaz 1.354,83 m2 dir. Parsel Söke-Milas karayoluna yaklaşık 620-650 m. mesafededir. Parsel, yaklaşık 7 m. genişliğinde ve 190-200 m. uzunluğunda dar ince bir şerit halindedir. Taşınmaz, kuzey yönünde bulunan 158 ada 732 parsele dahil edilerek bir bütün olarak kullanılmakta olup, üzerinde pamuk ekili olduğu görülmüştür. Dava konusu taşınmaz, düz orta ağır (milli killi) toprak bünye sınıfında, derin profilli, sulu tarım yapılan bir arazidir. Taşınmazın drenaj ve erozyon problemi olmayıp, DSİ beton kanalından sulanan düz bir arazidir. Ulaşım durumu DSİ beton kanalının yanından geçen stabilize yoldan sağlanmaktadır.

Adresi : Sarıkemer Mahallesi Söke / AYDIN

Yüzölçümü : 1.354,83 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Yok, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışındadır.

Kıymeti : 37.935,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : Söke Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR