SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke Çeltikçi'de 108 m² 3+1 daire icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01192221
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : ÇELTİKÇİ MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖKE 20.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/967 Talimat
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.09.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
12.10.2020 11:20
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SÖKE İCRA DAİRESİ
2019/967 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 839 Ada, 52 Parsel, ÇELTİKÇİ Mahalle/Köy, kömür damarı Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz , Söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında ; Blok Konut - 5 kat inşaat nizamlı olup , TAKS:0,40 , KAKS:2,00 dir. denilmektedir. taşınmaz ; Söke ilçesi , Çeltikçi mahallesi , Huzur Yapı kooperatifi , Nasir Zeytinoğlu sokak , 4.blok , 1. kat , daire:4 adresinde kayıtlı meskendir. Mesken özellikleri aşağıda ayrıntılı açıklanmıştır.Mesken özellikleri ;Salon : Zemin döşemesi laminat kaplama.Mutfak : Zemin döşemesi laminat kaplama. Mutfak dolapları ve mermer kaplı mutfak tezgahı mevcuttur.Oturma odası: Zemin döşemesi laminat kaplama.Çocuk odası: Zemin döşemesi laminat kaplama.Yatak odası: Zemin döşemesi laminat kaplama.Tuvalet: Zemin döşemesi seramik kaplama , duvarlar fayans kaplamadır.Banyo: Zemin döşemesi seramik kaplama , duvarlar fayans kaplamadır.İç kapılar: Panel kapı Pencereler: Plastik doğrama Giriş kapısı: Çelik kapı İnşaat alanı yaklaşık 108,00 m² olarak tespit edilmiştir.Taşınmaz mevki olarak ; Söke merkeze yürüme mesafesinde , yakın çevresinde Adliye binası , Adalet parkı , Batı Söke Çimento Okulu bulunmaktadır.
Adresi : Aydın İl, Söke İlçe, 839 Ada, 52 Parsel, ÇELTİKÇİ Mahalle/Köy, kömürdamarı Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 2.541,69 m2
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 07/09/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 12/10/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Piyasada Sahte Para Olayının Artması, Satış devam ederken yatırılan teminat miktarlarının sayılmasının mümkün olmadığı, satış sonrasında eksik çıkma ihtimali olması ve İİK.NUN 9.Maddesi uyarınca teminat miktarının nakit olarak alınmamasına, dosya no ve T.C. Numarası belirtilmek şartıyla TR550001500158007290492956 nolu İban'a yatırılmasına, veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/967 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR