SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke/Çavdar'da 3+1 köy evi icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092754
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : ÇAVDAR MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖKE 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1247 ESAS
Muhammen Bedeli
:
104,685 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE

İCRA DAİRESİ

2019/1247 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Çavdar Mahallesi,Köycivarı Mevkii,122 ada,148 parsel,tam hisse,611,80 m2 yüzölçümlü arsa vasfında taşınmazdır.Tapu kaydında arsa olarak geçen taşınmazın içinde tek katlı,ahşap çatı üzeri kiremit kaplı,giriş kapısı demir doğrama ,pencereleri plastik doğrama olan köy evi bulunmaktadır.Evin elektriği ,suyu mevcuttur.Giriş holü,3 odası,1 mutfağı ve banyo-tuvalet bölümleri bulunan ,halen kullanılmakta olan köy evinin yaklaşık yüzölçümü 120,00 m2 olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Aydın ili,Söke ilçesi,Çavdar Mahallesi,Köycivarı Mevkii

Yüzölçümü : 611,80 m2

Hissesi : Tam

İmar Durumu : Satışa konu taşınmaz Söke Belediyesinden alınan imar durumu bilgisinde parsel İl Genel Meclisinin 10/04/2006 tarih ve 266 sayılı kararıyla onanan ''Çavdar Köyü Yerleşik Alan Sınırı''içinde kalmaktadır.'' Parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında olup,1/25000 ölçekli Nazım İmar Planında Seyrek Yoğunlukta Konut Alanında kalmaktadır.Parselde yeni yapı yapılması halinde yapılanma koşulları ,1/25000 ölçekli Aydın İli Nazım İmar Planı plan hükümlerinin 3.1.7.9 maddesine istinaden Seyrek yoğunlukta mevcut konut alanı olarak tanımlanmış kırsal yerleşme alanlarında konut,tarım ve hayvancılık amaçlı yapılar ile turizm tesislerinde ve ticari kullanımlarda yapılaşma koşulları TAKS:0,15 Emsal:0,30,en çok bina yüksekliği :6,50 m. (2 kat)maksimum inşaat taban alanı 300 m2 dir denilmektedir.

Kıymeti : 104.685,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı uyruklu tüzel kişiler in taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemeyecekleri alan Yabancı uyruklu gerçek kişiler ilke yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketleri taşınmaz ve ayni hak edinemezler.

1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. SÖKE / AYDIN
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1247 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR