SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söke Atatürk Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01102751
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 2+1
: 150
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 18.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/4 TLMT
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SÖKE

İCRA DAİRESİ

2013/4 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 369 Ada, 6 Parsel, ATATÜRK Mahalle/Köy, yamut yayla Mevkii, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, Söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde "1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik konut 4 kat inşaat nizamlıdır"denilmektedir.Taşınmaz, Söke ilçesi, Atatürk mah, Çağlayan sokak, Mert apartmanı B blok, 2. kat, 9 numaralı bağımsız bölüme ait meskendir. Meskene ait özellikler aşağıda ayrıntılı verilmiştir..Koridor:Zemin döşemesi seramik kaplamadır. Vestiyer bulunmaktadır.Salon:Zemin döşemesi laminant kaplamadır.Mutfak:Zemin döşemesi seramik kaplamadır. Mutfak dolapları ve granit mutfak tezgahı mevcuttur. Oturma odası:Zemin döşemesi laminant kaplamadır. Çocuk odası:Zemin döşemesi laminant kaplamadır. Yatak odası:Zemin döşemesi laminant kaplamadır. Ebeveyn banyosu bulunmaktadır. Tuvalet:Zemin döşemesi seramik kaplama, duvarlar fayans kaplamadır. Banyo: Zemin döşemesi seramik kaplama, duvarlar fayans kaplamadır. İç Kapılar:Ahşap döşemedir. Pencereler:PVC doğramadır. Daire Kapısı: Çelik kapıdır. Apartmanda asansör bulunmaktadır. Taşınmaz kullanılabilir durumda olup tespit sırasında halen kullanılmakta olduğu görülmüştür. Meskenin inşaat alanı yaklaşık olarak 150,00 m2 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz;Atatürk mahallesinde Çağlayan sokak üzerinde bulunmaktadır. Söke Lisesi, Söke Meslek Lisesi ve Aydın Caddesine yürüme mesafesindedir.

Adresi : Atatürk mah.Çağlayan Sok.Mert Apt. B Blok 2.kat 9 nolu bağ.böl.Söke/AYDIN

Yüzölçümü : 742,87 m2

Arsa Payı : 2/47

Hissesi: Tam

İmar Durumu : Taşınmaz, Söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde "1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik konut 4 kat inşaat nizamlıdır" denilmektedir.

Kıymeti : 300.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.

1. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad.SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de satış ilanı İİK madde 127 gereğitebligat yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR