SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Söğütlü/Atatürk Caddesinde 95 m² daire icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052488
Şehir : Sakarya / Söğütlü
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 19.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4640 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı / Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ

2018/4640 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Sakarya İl, Söğütlü İlçe, 4964 Parsel, Söğütlü Mahalle, Köyiçi Mevkii, B Blok Zemin kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken, Parsel üzerindezemin+2 normal kattan oluşmaktave her katta 1 bağımsız bölüm yer almaktadır.Binanın dışısıvalı ve boyalı,doğramaları ise PVC dir.Zemin katta yer alan dairenin net kullanım alanı 95 m2, brüt kullanım alanı 115 m2 dir. 5 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda , salon - mutfak ve wc-banyondan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer yerler laminat parke döşelidir. Binada doğalgaz kolon hattı bulunmakta olup dairenin doğalgaz bağlantısı yapılmadığından ısıtma soba ile sağlanmaktadır.Söğütlü Atatürk caddesine cepheli,Söğütlü Pancar Kooperatifinin137 m. Kuzey doğusundadır.
Adresi Söğütlü Atatürk Caddesine CepheliB Blok Zemin Kat 1 Nolu Mesken -Söğütlü / Sakarya
Yüzölçümü : 95 m2 net kullanım alanı, 115 m2 brüt kullanım alanı.
Arsa Payı : 133/1537
İmar Durumu : Konut alanında kalmakta olup ayrık nizam 3 kat, Kaks:1.05,Hmax=10.00
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı / Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4640 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, 7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veyaelektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmüilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR