BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Soğukkuyu'da dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00803516
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SOĞUKKUYU MAH. / HÜRRİYET
: 174
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 13.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/8375 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 19. İCRA DAİRESİ
2016/8375 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 611 Ada, 91 Parsel, SOĞUKKUYU Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm BİLİRKİŞİ RAPORUNDAN; Bursa ili, Osmangazi ilçesi, Soğukkuyu Mah. 12. Doğan Sk. No. 5 adresindeki Karadeniz Doğan Apartmanı B Blok 2. ve çatı katı olmak üzere 6 nolu dubleks dairedir. Satışı yapılacak taşınmazın içerisinde bulunduğu bina, Bodrum+zemin+1, normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 5 katlı ve B.A Karkas tarzda yapılmış olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Her katında 2'şer dairesi bulunan dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, üzeri ahşap oturtma çatı ile kaplı ve Marsilya tipi kiremitle örtülüdür. Dairenin giriş (2) ve üst (çatı) katlarının her biri brüt alanı 87 m² olup, toplam brüt alanı 174 m², ve toplam net kullanım alanı 143 m²'dir. Dairenin giriş katında; (alt katında) 1 oda, salon, Antre, Mutfak, Banyo ve WC-Lavabo, üst '(çatı katında) ise 3 adet yatak odası ve merdiven holü yer almaktadır. Ayrıca üst kattaki ebeveyn yatak odasında da banyo bölümü bulunmaktadır. Gerek giriş gerekse üst kattaki antre, mutfak, salon ve odaların tabanları lainat parke ve merdiven holünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde üzeri mermerit kaplı tezgah ile ilt ve süt MDF dolapları mevcuttur. banyo ve WC-Lavabo taban ve duvarları tamamen seramik olarak yapılmıştır. Katlar arası merdiven basamakları betonarme üzeri mermer ile kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu olaın dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan Panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan dairenin giriş katının batı cephesinde 1 adet balkonu ve üst katının 2 cephesinde de geniş terası bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Bursa'nın eski yerleşim Bölgesi olan Soğukkuyu Mah. sokağa cepheli konumda olan dairenin yer aldığı binanın etrafında 3-5 katlı bitişik nizam binaların yer aldığı, her türlü Beledeyi Hizmetlerinden en iyi şekilde istifade edebilecek konumdadır. Bursa şehir merkezine uzak konumda olup mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.

Adresi : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Soğukkuyu Mah. 12. Doğan Sk. No. 5 Adresindeki Karadeniz Doğan Apartmanı B Blok 2. Ve Çatı Katı Olmak Üzere 6 Noluf Dubleks Dairedir.Merkez / BURSA

Yüzölçümü : 174 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Soğukkuyu Mah. 611 ada 91 parsel 1/1000 ölçekli Hürriyet-Adalet-İstiklal-Soğukkuyu-Karaman Mahalleleri Uygulama imar planı değişiklikleri kapsamında, bitişik nizam, 3 kat konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 260.000,00 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 20/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 17/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler taşınmaz ipotek alacaklısına alacağı ödendikten sonra kalan miktar kalır isesatış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede ( icra müdürlüğü satış ilanların asıldığı bulunduğu ilan askı tahtasında, duvarına asıldır) açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK. 127. Mad. Göre satış ilanı iade olarak dönen tebliğler hakkında elektronik ilan ve gazete ilanı tebliğ yerine geçeceği hususu,

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8375 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüz'e başvurmaları ilan olunur.10/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR