SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siverek Yenişehir'de 3+1 daire icradan satılıktır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112089
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / SİVEREK
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SİVEREK HEDEF 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/212 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2019/212 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa İli, Siverek İlçesi,Camikebir Mahallesi,Göksügüzel Mevkii, 1157 Ada, 11 numaralı parselde bulunan 919,60 metrekare yüz ölçümlü( ana taşınmaz ) , 32/332 arsa paylı , 4. Kat ,9 bağımsız bölüm numaralı ,mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır.Taşınmazın İmar Durumu :Taşınmaz ;imar uygulama planı içerisinde ayrık nizam 5 kat imarlıdır.Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın Adresi :Taşınmaz , Şanlıurfa İli,Siverek İlçesi,Yenişehir Mahallesi,Yenişehir 55. Sokak,No: 16/9 adresinde olduğu tespit edilmiştir.Taşınmazın yeri ve niteliği :Taşınmazın kuzey ve kuzeybatısında Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü ,Mustafa Kemal Anadolu Lisesi,Siverek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Stad , güneyinde boş arsalar , 5-6 katlı binalar bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina bodrum + zemin kat +asma kat +4 normal kattan oluşan ,betonarme karkas tarzında inşa edilen bir yapıdır.Bina dış Cephesi akrilik boyalıdır.Bina merdiven basamak ve sahanlık mermer kaplamalı , duvar mermer lambri üzeri plastik boyalı , demir korkulukludur. Bina Asansörlü,doğal gazlıdır. Taşınmaz 4. katta ( son katta ) , merdivenden çıkışta solda,kuzey - doğu-batı cephelidir.Daire 3 oda , 1 salon ,antre ,hol, WC,mutfak ,banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır.Dairede yerler seramik kaplamalı,duvarlar saten boyalı ,tavan kartonpiyerli plastik boyalı , kapılar ahşap , pencereler PVC doğramalıdır. Mutfak , mermer tezgahlı ,alt ve üst dolaplı , vestiyerli ,Islak hacimler tavana kadar seramik kaplamalıdır.Daire çelik dış kapılı , petekler takılı,kombi takılmamış , 145,00 m2 ( metrekare )net alanlıdır. Adresi : Taşınmaz , Şanlıurfa İli,Siverek İlçesi,Yenişehir Mahallesi,Yenişehir 55. Sokak,No: 16/9 adresinde olduğu tespit edilmiştir. Yüzölçümü : 919,60 m2 (ana taşınmaz)Arsa Payı : 32/332
İmar Durumu : Taşınmaz ;imar uygulama planı içerisinde ayrık nizam 5 kat imarlıdır.Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir (Taşınmazın tapu kaydında 'Yönetim Planı Belirtmesi Tesisi ' Beyanı mevcut olup ; alan kişiye bu beyan ile birlikte tescil verilecektir.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/212 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR