SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siverek/Şair İbrahim Rafet Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995721
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : ŞAİR İBRAHİM RAFET MAH. / SİVEREK
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

İRFAN 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/46 Talimat
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2019/46 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Siverek İlçe, 2904 Ada, 19 Parsel, ŞAIR İBRAHIM RAFET Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın çevresinde benzer şekilde 3-4 katlı binalar, 1-2 katlı avlulu evler ve Şair İbrahim Rafet İlkokulu bulunmaktadır. Taşınmaz kuzeydoğu yönünden Şair İbrahim Rafet 1. Sokağa cephelidir.Kışla caddesine 75 metre mesafede bulunmaktadır. Hükümet konağına 900 metre mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+asma kat +2 normal kattan oluşmaktadır. Merdivenler ve sahanlık mermer kaplamalı, duvarları boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramalıdır. Binanın zemin katında asma katlı dükkanlar ve normal katlarda her katta tek daire bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz, binanın 1 katındadır. Taşınmaz kapalı olduğundan aynı özelliklere sahip üst kat2 numaralı daireden bakılarak özellikler alınmıştır. Buna göre daire 3 oda, 1 salon, antre, hol, wc, mutfak, banyo ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Taşınmazda iç mekân gezilememiştir. Dış cepheden bakıldığında; pencereler PVC imalattan yapılmıştır. Daire soba vb. ile ısınmaktadır. Daire çelik dış kapılıdır.
Adresi : Şair İbrahim Rafet Mahallesi, Şair İbrahim Rafet 2 Sokak, No : 11/1 Siverek / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 90 m2 Arsa Payı : 15/70
İmar Durumu:Taşınmaz, imar planı dahilinde, bitişik nizam 3 kat, TAKS:0,40, KAKS:1,20 imarlı parsel olup belediyenin hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 17/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Siverek İlçe, 2904 Ada, 19 Parsel, ŞAIR İBRAHIM RAFET Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın çevresinde benzer şekilde 3-4 katlı binalar, 1-2 katlı avlulu evler ve Şair İbrahim Rafet İlkokulu bulunmaktadır. Taşınmaz kuzeydoğu yönünden Şair İbrahim Rafet 1. Sokağa cephelidir.Kışla caddesine 75 metre mesafede bulunmaktadır. Hükümet konağına 900 metremesafededir. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+asma kat+2 normal kattan oluşmaktadır. Merdivenler ve sahanlık mermer kaplamalı, duvarları boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramalıdır. Binanın zemin katında asma katlı dükkanlar ve normal katlarda her katta tek daire bulunmaktadır.Taşınmaz, 3 oda, 1 salon, antre, hol, wc, mutfak, banyo ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Pencereler PVC imalattan, kapılar ahşap doğramadan yapılmıştır. Yerler seramik döşemelidir. Duvarları sedef boyalıdır. Daire soba vb. ısınmalıdır. Tavan kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları ve tezgah mevcuttur. Banyo ve WC duvarları fayans kaplamalıdır. Daire vestiyerlidir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.
Adresi : Şair İbrahim Rafet Mahallesi, Şair İbrahim Rafet 2 Sokak, No : 11/2 Siverek / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 90 m2 Arsa Payı : 15/70
İmar Durumu:Taşınmaz, imar planı dahilinde, bitişik nizam 3 kat, TAKS:0,40, KAKS:1,20 imarlı parsel olup belediyenin hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir
1. Satış Günü : 17/07/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/46 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR