SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siverek Kale'de 3+1 daire icradan satılıktır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112041
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : KALE MAH. / SİVEREK
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

İRFAN 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/88 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:15
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU , SİVEREK/ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ


2019/88 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa ili Siverek İlçesi, Haliliye Mahallesi, 360 ada, 21 numaralı parselde kayıtlı 290,45 m2 (ana taşınmaz) arsa üzerinde 50/460 arsa paylı, 2. kat, 7 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Taşınmazın İmar Durumu :taşınmaz imar planı dâhilinde bitişik nizam 3 kat, TAKS:0,40, KAKS:1,20 imarlı parsel olup,belediyenin hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmazın Adresi : Taşınmaz Kale Mahallesi, Kale 59. Sokak, 2. kat, No:2/7 Siverek/Şanlıurfa adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın yeri ve niteliği : Taşınmazın çevresinde benzer şekilde 4-5 katlı binalar- 1-2 katlı kargir evler bulunmaktadır. Taşınmaz kuzey yönünden Gerger Caddesine cephelidir. Doğu yönünden Adnan Menderes Bulvarına 270 metre mesafede, kuzeydoğu yönünden Siverek Kalesine 230 metre mesafede, güney yönünden Seyfioğlu Bulvarına 110 metre mesafede, kuzey batı yönünden İsmet Paşa İlkokuluna ve Siverek Anadolu İmam Hatip Lisesine 160 metre mesafede, Hükümet konağına 600 metre mesafede ve Adliye Binasına 630 metre mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+ zemin + asma kat+ 3 normal kattan oluşmaktadır. Merdivenler ve sahanlık mermer kaplamalı, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramalıdır. Binanın zemin katında asma katlı dükkânlar ve normal katlarda her katta iki adet daire bulunmaktadır. Fen bilirkişisi tarafından gösterilen taşınmaz binanın ikinci katında merdiven çıkışına göre sağ tarafta bulunmaktadır. Dairede 3 oda, 1 salon, antre, hol, wc, mutfak, banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Dairede yerler seramik döşemeli, duvarları sıvalı ve sedef boyalıdır. Mutfak dolapları ve tezgâhı mevcuttur. WC-lavabo ve banyo duvarları fayans kaplamalıdır. İç kapıları ahşap doğramadan, pencereler PVC doğramadan yapılmıştır. Tavanda kartonpiyer yapılmıştır. Bina giriş kapısı demir doğramadan yapılmıştır. Daire soba vb. ile ısınmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Daire balkon dahil net olarak 120.00 m2 alanlıdır.
Adresi : Taşınmaz Kale Mahallesi, Kale 59. Sokak, 2. kat, No:2/7 Siverek/Şanlıurfa adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 290,45 m2 (ana taşınmaz)
Arsa Payı : 50/460
İmar Durumu : Taşınmaz imar planı dâhilinde bitişik nizam 3 kat, TAKS:0,40, KAKS:1,20 imarlı parsel olup,belediyenin hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir . ( Taşınmazın Tapu Kaydında 'Yönetim Planı Belirtilmesi Tesisi 'Beyanı mevcut olup ,alan kişiye bu beyan ile birlikte tescil verilecektir.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU , SİVEREK/ŞANLIURFA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/88 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR