SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siverek, Hacıömer'de 4+1 daire icradan satılıktır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995717
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : HACI ÖMER MAH. / SİVEREK
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SİVEREK HEDEF 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1046 esas
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2017/1046 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Siverek İlçe, 1615 Ada, 14 Parsel, HACIÖMER Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, Bahçelievler mahallesi, Mithat Kandemir Bulvarı üzeri Şimşek 26 Sitesindedir. Taşınmazın batısında Yüksek katlı site,güneyinde 550 metre uzakta Prof. Dr.Kamil Turan Bulvarı (Şanlıurfa-Diyarbakır karayolu) bulunmaktadır.Taşınmaz meskun mahalde çevresinde boş arsalar ve yüksek katlı binalar mevcuttur. Bu bölgede yapılaşma devam etmektedir. Taşınmazın olduğu bina, bodrum+zemin+ 15 normal kattan oluşan betonarme karkas bir binadır. Binanın her katında iki daire bulunmaktadır.Bina çift asansörlü, doğalgazlıdır. Bina merdiven ve basamakları ile duvar lambri mermer kaplamalıdır. Satışa konu daire, 1. katta, merdivenden çıkarken sağ tarafta, kuzey-güney-batı cephelidir. Daire, 4 oda, 1 salon, antre, hol, mutfak, banyo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairede, yerler antre, hol, mutfak seramik kaplama, odalar laminant parke, duvarlar kağıt kaplama, tavan alçı dekorasyonlu, vestiyerli, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalıdır. Ebeveyn odasında duş bulunmaktadır. Islak hacimler tavana kadar seramik kaplamalıdır. Mutfak, granittezgahlı, alt ve üst dolaplıdır.Daire çelik dış kapılı, doğalgaz ısıtmalıdır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, Mithat Kandemir Bulvarı, Bina No:30, Şimşek 26 Sitesi, 1. Kat, Daire No: 3,Siverek / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 180 m2
Arsa Payı : 25/750
İmar Durumu :Taşınmaz, imar planında, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : Parsel üzerinde TEİAŞ GENEL MÜD. adına 03/01/2014 tarih-52 yevmiye ile 540,59 m² irtifak hakkı mevcut
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1046 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR