SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Siverek/Camikebir'de avlulu kargir ev icradan satılıktır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038221
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / SİVEREK
Yayınlandığı Gazeteler

İRFAN 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/556 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVEREK İCRA DAİRESİ
2019/556 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa ili , Siverek İlçesi, Camikebir Mahallesi, Şirinkuyu mevkii, 894 numaralı parselde kayıtlı, 104,00 m2 (ana taşınmaz ) yüz ölçümlü, avlulu kargir ev vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz tam hisselidir. Taşınmazın imar durumu : taşınmaz imar planı dâhilinde, bitişik nizam 3 kat imarlıdır. TAKS:0.40 KAKS:1.20 Belediyenin hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın adresi : Taşınmaz, Şanlıurfa İli, Siverek ilçesi Şirinkuyu Mahallesi, Şirinkuyu 15. sokak, No:28 adresinde olduğu tespit edilmiştir.Taşınmazın yeri ve niteliği : Taşınmaz meskun mahalde çevresinde boş arsalar, avlulu kargir evler ve 2-3 katlı binalar bulunmaktadır. Taşınmazın 240 metre doğusunda Stad, güneydoğusunda ilk ve orta okullar, 350 metre kuzeyinde Bediüzzaman Said-i Nursi Bulvarı (Şanlıurfa-Diyarbakır karayolu) bulunmaktadır. Taşınmaz tapuda her ne kadar avlulu kargir ev belirtilmişse de taşınmaz üzerinde 2 katlıbir yapı bulunmaktadır. Bina dış cephesi akrilik boyalıdır. Yapının zemin katında 2 oda, 1 dükkan, antre, mutfak, banyo ve tuvalet, üst katta ise 3 oda, antre, mutfak, banyo, tuvalet ve 1 balkon mevcuttur. Zemin katta yerler beton şaplı, duvarlar plastik boyalı, ahşap kapı, PVC pencerelidir. Mutfak mermer tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Dükkan ön cephesi demir camekanlıdır. Üst katta ise yerler seramik kaplama, duvarlar boyasız, ıslak hacimler tavana kadar seramik kaplamalı, kapılar ahşap, pencereler PVC doğramalıdır. Mutfak mermer tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Yapının zemin alanı 100.00 m2'dir.
Adresi : Şanlıurfa İli, Siverek ilçesi , Şirinkuyu Mahallesi, Şirinkuyu 15. sokak, No:28 adresindeolduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 104,00 m2 ( ana taşınmaz)
İmar Durumu : taşınmaz imar planı dâhilinde, bitişik nizam 3 kat imarlıdır. TAKS:0.40 KAKS:1.20Belediyenin hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SİVEREK ADLİYESİ MEZAT SALONU SİVEREK/ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/556 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR